Čečejovce: Pre stúpajúcu vodu potoka v obci stavali protipovodňové bariéry

21.07.2023 | Košický kraj | Autor: M.Holubčík

Ilustračné foto. Archív TASR.

Čečejovce 21. júla (TASR) - Pre silné dažde a stúpajúcu vodu, ktorá sa vylievala z miestneho potoka, vo štvrtok (20. 7.) vyhlásili tretí stupeň povodňovej aktivity v obci Čečejovce v okrese Košice - okolie. V rámci opatrení stavali dobrovoľní hasiči protipovodňové bariéry. Informoval o tom starosta obce Lukáš Macák na sociálnej sieti.

K vyliatiu potoka z koryta predtým došlo v susednej obci Paňovce. "Hladina nášho potoka neuveriteľne stúpala. Cez vpusty sa vylievala hlavne po ulici Hlavná. Na ulici Pešia sme začali vďaka nášmu Dobrovoľnému hasičskému zboru obce (DHZO) Čečejovce stavať protipovodňové bariéry," opísal starosta. O pomoc požiadali aj dobrovoľných hasičov z obcí Rešica, Turňa nad Bodvou, Turnianska Nová Ves a Dvorníky - Včeláre, ktorí pomáhali so stavbou ďalších bariér a čerpaním vody zo zaplavených ulíc. Podľa starostu hrozilo, že sa potok v spodnej časti úplne vyleje.

Dobrovoľní hasiči informovali, že voda v koryte vo štvrtok kulminovala tesne pod výškou mosta pri Pešej ulici. Neskôr hladina klesla, v noci situáciu ďalej monitorovali.

 

Klientská zóna

U nás sa dejú veci

U nás sa dejú veci

1. – 2. marca - Medzinárodný klobásový festival

zabíjačkové špeciality a gazdovský trh. Sládkovičovo

1. marca – piatok Čas veľkonočný

vernisáž výstavy Žilina, Makovického dom

3. marca - Zážitkové terárium ,

Interaktívna výstava tropického hmyzu Brezno, Meštiansky dom