V Novej Lesnej sa pokúsia o rekord v hromadnom bubnovaní 
Bude súčasťou programu 19. ročníka Memoriálu Jána Stilla.

13.07.2018 | Prešovský kraj | Autor: A.Hudecová

Počas piatkového večera sa návštevníci Novej Lesnej pod Tatrami môžu v rámci 19. ročníka Memoriálu Jána Stilla tešiť okrem iného aj na vystúpenie hudobnej skupiny, bubnovú šou a pokus o rekord v hromadnom bubnovaní v podaní skupiny BATIDA. „Pripravený je tiež špeciálny Fitness fun tréning pre tých, ktorí majú chuť na zlepšenie kondície a rozcvičku pod dozorom profesionálnych trénerov,“ informoval starosta Novej Lesnej a zároveň organizátor podujatia Peter Hritz.

Dodal, že pre tých, ktorí si na hlavný sobotňajší (14.7.) beh do vrchu na tradičnej trati z Novej Lesnej netrúfajú, organizátori pripravili v piatok večer aj menej náročný večerný Night Run. Ten povedie ulicami Novej Lesnej v celkovej dĺžke 5,7 kilometra.

 „Zároveň uvedieme do života knihu Robo Štefko, je to najrýchlejší československý bežec, rodák z Popradu, ktorý momentálne žije v Čechách a ako jediný zabehol maratón pod dve hodiny a desať minút,“ upozornil Hritz.

Tradičný športový projekt pod Tatrami je určený pre všetkých fanúšikov športu, pre profesionálnych i amatérskych bežcov, pre ich sprievodné tímy, rodinných príslušníkov aj návštevníkov slovenských veľhôr. Je to zároveň podujatie v rámci série Tatry Prestige Tour 2018, ktoré rozhoduje o bežeckom kráľovi Tatier. „Tento ročník Memoriálu Jána Stilla je zároveň súčasťou Železničiarskych majstrovstiev ČR a SR v behu do vrchu, čo podľa nás zvýši atraktivitu podujatia. Asfaltová trať dlhá 9370 metrov, respektíve 6600 metrov, preverí aj najskúsenejších pretekárov,“ vyjadril sa Hritz.
 

Klientská zóna

U nás sa dejú veci

U nás sa dejú veci

19. júla - Huncokárske slávnosti Modra

areál mestskej vily a Penzión Huncokár, Piesok

20. júla - Dni Štefánika

4. ročník Medzinárodného pochodu k pocte Milana Rastislava Štefánika Brezová pod Bradlom

21. júla - Turčianska harmonika

Martin, SNM-Múzeum slovenskej dediny