Mesto Skalica vyzýva na podanie návrhov na udelenie ocenení

28.02.2023 | Trnavský kraj | Autor: TASR

 Skalica 28. februára (TASR) – Mesto Skalica hľadá kandidátov na ocenenia, ktoré sa každoročne udeľujú významným osobnostiam alebo kolektívom. Informovalo o tom mesto na webovej stránke.

Ocenenia Ceny primátorky mesta Skalica, Ceny mesta Skalica a Čestné občianstvo mesta Skalica udeľuje mesto od roku 2002. Pravidelne sú tieto ocenenia udeľované v mesiaci september.

Čestné občianstvo sa udeľuje osobám, ktoré sa obzvlášť významným spôsobom zaslúžili o rozvoj a zveľadenie mesta, ochranu jeho záujmov a šírenie jeho dobrého mena vo svete, alebo ktorí obohatili ľudské poznanie vynikajúcimi tvorivými výkonmi.

Osobám alebo kolektívom, ktoré sa v Skalici narodili alebo žili a zaslúžili sa o jeho rozvoj, zveľaďovanie, šírenie jeho dobrého mena doma i vo svete sa udeľuje cena mesta. Cena primátorky náleží osobám alebo kolektívom za vynikajúce výsledky dosahované pri rozvoji mesta.

"Návrhy je možné podať v písomnej forme na podateľňu mesta alebo elektronicky na podatelna@mesto.skalica.sk. Návrh musí obsahovať dôvod nominácie a krátky životopis, prípadne úspechy navrhovaného. Termín podania je do 30. apríla," informovalo mesto.
 

 

Klientská zóna

U nás sa dejú veci

U nás sa dejú veci

31. marca - Veľkonočné trhy Rožňava, Rožňava

Námestie baníkov

1. apríla - Zásadný víkend - 10.000 stromov

Bratislava, aleja vedúca k Jarovskej bažantnici

2. apríla – 50 rokov sídliska Petržalka

Bratislava, Námestie hraničiarov