Sprievodné podujatia začínajú program Dní mesta Trebišov

22.08.2022 | Košický kraj | Autor: M.Holubčík

Na snímke podujatie pod názvom Ulička remesiel, ktoré zorganizovalo v nedeľu 15. augusta 2021 Múzeum a Kultúrne centrum Južného Zemplína v areáli trebišovského kaštieľa v Trebišove. FOTO TASR - Roman Hanc.

Trebišov 22. augusta (TASR) – Dni mesta Trebišov otvárajú v pondelok sprievodné podujatia, ktoré budú prebiehať v jednotlivých častiach mesta celý týždeň. "Vyvrcholením najväčšieho letného kultúrno-spoločenského podujatia bude víkendový program 27. a 28. augusta. Pre občanov Trebišova, deti, ako i hostí z okolia je pripravený bohatý program v areáli mestského parku," uviedla pre TASR hovorkyňa radnice Martina Mištaničová. Slávnosti sa konajú po dvojročnej prestávke spôsobenej pandémiou nového koronavírusu.

"Návštevníci sa môžu tešiť na mnohé hudobné vystúpenia, folklór, atraktívny program, súťaže pre najmenších, tvorivé dielne, výstavu, historický šerm, dobovú kuchyňu, zábavné atrakcie, vodné bicyklovanie, ale aj na kulinárske umenie súťažiacich vo varení najlepšieho guláša," konštatovala hovorkyňa s tým, že na svoje si príde každá generácia.

Hlavný pódiový program sa začne podľa mesta v sobotu v amfiteátri krátko pred 14.00 h slávnostným otvorením, pokračovať bude predstavením pre deti s názvom Surikaty a zoskupením Invencia s hitmi muzikálu Na skle maľované. Divákom sa ďalej predstavia skupina Komajota, spevák Lukáš Adamec, Peter Bič Projekt a Tublatanka. V nedeľu dopoludnia sa v amfiteátri uskutoční rímskokatolícka svätá omša. Súčasťou Dní mesta Trebišov bude ďalej folklórny festival, počas ktorého vystúpia súbory Zemplín a Hornád, skupina Drišľak a Ľudová hudba Stana Baláža.

Na futbalovom štadióne sa odohrá exhibičný zápas spojený s autogramiádou, kde nastúpia české futbalové legendy Sigiteam proti internacionálom Trebišova, doplnila hovorkyňa s tým, že mesto cez víkend sprístupní aj Mauzóleum grófa Júliusa Andrássyho.

 

Klientská zóna

U nás sa dejú veci

U nás sa dejú veci

30.september - Deň Paľa Bielika

Prvý ročník spomienkového podujatia v Kynceľovej

1.október - Bitka o Bratislavu 2022 - Prešporok 1620

Rekonštrukcia bitky o Bratislavu, Sad Janka Kráľa

2. október - Dni európskeho kultúrneho dedičstva

Skalica, Námestie slobody