B.Bystrica chce postaviť nový skatepark
Dočasný bude na Mičinskej ceste.

pred 5 dňami | Banskobystrický kraj | Autor: E.Krčová

Banská Bystrica chce vybudovať nový moderný skatepark, nachádzať by sa mal v mestskej časti Majer. Dočasný priestor pre nadšencov extrémnych športov zatiaľ vyčlení na Mičinskej ceste. Pre TASR to uviedol primátor Ján Nosko.

Asfaltovú plochu na sídlisku Sásová, ktorú 'skateri, 'bikeri' a kolobežkári doposiaľ využívali, nariadilo mesto vypratať. Dôvodom je revitalizácia vnútrobloku medzi ulicami Tatranská, Sitnianska a Strážovská, ktorý samospráva s pomocou eurofondov rekonštruuje za približne 1,3 milióna eur.

„Zatiaľ máme pre 'skaterov' aj pre hokejbalistov pripravené dočasné riešenie, ktoré chceme realizovať na parkovisku na Mičinskej ceste,“ uviedol Nosko s tým, že samospráva o svojich plánoch so športovcami diskutovala.

„Ak sa vytvorí náhradná plocha pre tieto športy, vnímame to konečne ako krok dopredu,“ povedal Tomáš Hossa z občianskeho združenia (OZ) Extreme. Samospráva 'skaterom' prisľúbila vyasfaltovanie priestoru na parkovisku Mičinská, prispieť tiež chce na materiál, ktorý bude použitý na obnovu starých prekážok. Tie sú podľa OZ v nevyhovujúcom a dezolátnom stave. „Celý areál by mal byť oplotený, mali by pribudnúť lavičky a toalety,“ dodal Hossa.

Nové moderné športovisko pre 'skaterov' i hokejbalistov chce samospráva vybudovať v mestskej časti Majer. „Mesto tu vlastní pozemok, ktorý je vhodný na takéto využitie a je mimo obytnej zóny,“ poznamenal Nosko. Dodal tiež, že v rámci projektu budú sledovať aktuálne výzvy, pri ktorých by bolo možné žiadať o finančné prostriedky. Športovisko je ale mesto podľa slov primátora pripravené budovať aj z vlastného rozpočtu.

„Vzhľadom na to, že skateboarding a BMX sú od roku 2020 v zozname olympijských športov, je veľmi smutné, že mladí ľudia z nášho mesta nemajú vôbec žiadne miesto na ich trénovanie. A to napriek tomu, že sú čím ďalej obľúbenejšie,“ poznamenal Hossa s tým, že víziu nového skateparku vítajú a veria, že projekt neostane zabudnutý.
 

 

Klientská zóna

U nás sa dejú veci

U nás sa dejú veci

18.jún - Bratislavské Hanusove dni

Záhrada Pálffyho paláca

19.júna - Odovzdanie obnoveného kaštieľa Rákócziovcov

Účasť prezidentov SR a Maďarska, Borša

19.júna - Konc jak živé

prehliadka ľudových rozprávačov a spevákov v Zohore