Na Sneme Únie miest Slovenska v Bratislave si budú voliť prezidenta 
Únia sa vyjadrí aj pripravovaným sociálnym balíčkom

21.06.2019 | Bratislavský kraj | Autor: J.Gruchalák

V bratislavskom Primaciálnom paláci sa bude v piatok konať 30. riadny Snem Únie miest Slovenska (ÚMS).  Novelizovať budú na ňom stanovy, ale aj si voliť prezidenta, viceprezidentov, prezídium či kontrolnú komisiu združenia. TASR o tom informoval hovorca Bratislavy Peter Bubla.

Po skončení snemu majú zástupcovia ÚMS informovať o vstupe krajských miest do únie či o príprave pozičného dokumentu k dokončeniu reformy verejnej správy. ÚMS sa taktiež vyjadrí aj k pripravovaným sociálnym balíčkom vlády a ich dosahom na rozpočty miest a obcí. Združenie tiež predstaví svoje najbližšie priority.

Únia miest Slovenska je dobrovoľné záujmové združenie miest založené v roku 1994 v Košiciach z iniciatívy Klubu primátorov miest Slovenskej republiky. Jeho hlavnými cieľmi sú obhajoba práv a záujmov miest vo vzťahu k zákonodarnej a výkonnej štátnej moci, prezentovanie významu miest ako centier regiónov či presadzovanie finančnej, inštitucionálnej i daňovej suverenity miest. 

K termínu konania snemu združuje Únia miest Slovenska 38 slovenských miest, v ktorých žije viac ako 1,7 milióna obyvateľov.
 

Klientská zóna

U nás sa dejú veci

U nás sa dejú veci

8. – 9. decembra - Štjavnycký vjanočný jarmok

Banská Štiavnica, Kammerhof

9. decembra - Vianoce v múzeu

Vlastivedné múzeum v Galante

10. decembra - Uvedenie Biblie v rómskom jazyku

Kresťanské centrum Sabinov