Prvý školský deň bude MHD v Bratislave pre školákov zdarma
Posilnia sa aj niektoré linky. 

02.09.2018 | Bratislavský kraj | Autor: TASR

Hlavné mesto v spolupráci s Dopravným podnikom Bratislava (DPB) zabezpečia v pondelok (3. 9.) v prvý školský deň bezplatnú prepravu MHD pre všetkých školopovinných žiakov a ich sprievod zadarmo. Platí to pre všetky spoje a do 12. hodiny. Informuje o tom bratislavská samospráva i DPB.

So začiatkom školského roka dôjde aj k zmenám v bratislavskej MHD a k posilneniu liniek. Od pondelka totiž všetky linky MHD prechádzajú na režim pracovných dní. "Prechod na nový grafikon znamená, že bude obnovená premávka aj špeciálnych školských liniek MHD," uviedol DPB. Od pondelka sa zavádza aj nová linka 36, ktorá spojí Záhorskú Bystricu a Dúbravku cez Bory Mall. Obsluhovať bude aj lokalitu Strmé vŕšky. Tým vznikne posilnenie dopravnej obsluhy v tejto lokalite a zároveň sa tým zruší zachádzka linky 37 na Strmé vŕšky. 

"Ďalej bude posilnená Račianska radiála električkou na linke 7, ktorá bude premávať v štvorminútovom intervale v rannej špičke. Vznikne nové spojenie medzi lokalitou Mierovej kolónii a Nobelovou ulicou na linke 58," spresnil dopravný podnik.

Klientská zóna

U nás sa dejú veci

U nás sa dejú veci

19. apríla - Slávnostné uvedenie Zámockej Medoviny

Smolenický zámok

20. apríla - Otvorenie letnej turistickej sezóny na hornej Nitre

Bojnice

20. – 21. apríla - Bratislavské mestské dni

Bratislava