Leto v Prievidzi bude patriť hudbe, tancu, divadlu i filmom

31.05.2024 | Trenčiansky kraj | Autor: A.Moštková

Ilustračné foto. Archív TASR. 

Prievidza 31. mája (TASR) - Leto v Prievidzi bude patriť hudbe, tancu, divadlu i filmom. Deväť podujatí pod názvom Festivalová Prievidza sa uskutoční počas večerov v júni, júli a auguste, pre obyvateľov ich pripravilo Kultúrne a spoločenské stredisko (KaSS). Informovala o tom hovorkyňa mesta Zuzana Krajčiová.

"Prievidžania sa môžu tešiť na Paci Pac, Dúhalku, Barboru Piešovú s kapelou či DJ-a Milana Lieskovského. V rámci Festivalovej Prievidze vystúpia okrem iných aj Kašubovci, Vojenská hudba Ministerstva obrany SR, Honza Nedvěd a Příbuzní, Funkiez, Juraj Bača & Party band a mnoho ďalších top interpretov," priblížila riaditeľka KaSS Dana Horná. Chýbať podľa nej nebude ani bohatý sprievodný program.

Festivalové leto začne 15. júna detským hudobno-tanečným festivalom v Mestskom parku, pokračovať bude dychovkou na Námestí slobody 22. júna. Tanečnú party s DJ-om bude môcť verejnosť navštíviť v centre mesta 29. júna a detský divadelný festival Z rozprávky do rozprávky 6. júla v Mestskom parku. Premietanie filmov bude 13. júla na Mariánskom vŕšku, šláger zábava 20. júla na Námestí slobody, country a folk zábava 27. júla na Mariánskom vŕšku a Muzikál Horúčka sobotňajšej noci si bude môcť verejnosť pozrieť 3. augusta na rovnakom mieste. Sériu podujatí ukončí Noc plná hitov 10. augusta rovnako na Mariánskom vŕšku.

 

Klientská zóna

U nás sa dejú veci

U nás sa dejú veci

26. júla - Novohradský folklórny festival

Fiľakovo, hradné nádvorie

27. júla - Dolnoliptovské folklórne slávnosti

Lúčky, amfiteáter

27. – 28. júla - Folklórne slávnosti pod Kráľovou hoľou

Liptovská Teplička