Spojenie medzi Kamzíkom a Kolibou
Autobus by mal jazdiť od konečnej trolejbusovej linky 203 na Kolibe ku križovatke k televíznemu vysielaču na Kamzíku.

05.02.2018 | Bratislavský kraj | Autor: Ján Lašák

Bratislavský Kamzík a Kolibu predsa len spojí nová autobusová linka. Dopravný podnik Bratislava (DPB) ju do skúšobnej prevádzky spustiť plánuje, avšak o čosi neskôr, ako uvádzali informácie na niektorých webových stránkach.

"Linku 144 z Koliby na Kamzík v najbližšom čase plánujeme spustiť," uviedol pre TASR Zenon Mikle, vedúci odboru marketingu a komunikácie DPB. Bližšie informácie ale dopravný podnik zatiaľ uviesť nechce. "Akonáhle to bude aktuálne, budeme o tom informovať," doplnil Mikle.

Informáciu o spustení novej linky priniesol prednedávnom portál imhd.sk, neskôr ju na svoju facebookovú stránku prevzali aj Mestské lesy v Bratislave. Podľa nej mala autobusová linka začať premávať počas voľných dní v sobotu 27. januára, čo sa ale nestalo. Podmienkou na spustenie linky totiž je, aby si ju u dopravného podniku objednal magistrát.

Ten je objednávateľom MHD. Jeho hovorkyňa Zuzana Onufer cez týždeň prezradila, že "linku 144 z Koliby na Kamzík plánuje mesto v spolupráci s Dopravným podnikom Bratislava spustiť v dohľadnom čase. Budeme o tom včas informovať."

Autobus by mal jazdiť od konečnej trolejbusovej linky 203 na Kolibe ku križovatke k televíznemu vysielaču na Kamzíku. Odchody autobusov linky 144 z Koliby na Kamzík sa plánujú v intervale 30 minút, a to od 9.00 do 17.00 h.

autor: TASR
 

Klientská zóna

U nás sa dejú veci

U nás sa dejú veci

21. júna - 23. jún Šarišské slávnosti piesní a tancov

Raslavice, prírodný amfiteáter

22. júna Na svätého Jána

Martin, SNM-Múzeum slovenskej dediny

21. – 23. jún Dni Petržalky

Dostihová dráha, areál, Starohájska 29