Partizánske: Mesto sa i tento rok zapojí do kampane Do práce na bicykli

27.05.2024 | Trenčiansky kraj | Autor: A.Moštková

Ilustračné foto. Archív TASR.

Partizánske 27. mája (TASR) - Mesto Partizánske sa i tento rok zapojí do celoslovenskej kampane Do práce na bicykli. Tímy sa na dochádzanie do zamestnania prostredníctvom nemotorových prostriedkov môžu registrovať do 7. júna. Informovalo o tom radnica na internetovej stránke mesta.

"Na základe registrácie nášho mesta je možné registrovať dvoj- až štvorčlenné tímy, ktoré vytvoria zamestnanci firiem, inštitúcií a organizácií. Tie budú počas mesiaca jún dochádzať do zamestnania a budú si o tom viesť evidenciu na internetovej stránke www.dopracenabicykli.eu v zmysle štatútu súťaže," uviedla radnica.

Do práce na bicykli je národná kampaň, ktorej hlavným cieľom je podporiť rozvoj nemotorovej, predovšetkým cyklistickej dopravy v mestách a dopomôcť k tomu, aby samosprávy na Slovensku vytvárali kvalitné podmienky pre ekologické druhy dopravy v meste a motivovať zamestnávateľov, aby budovali vo svojich sídlach vhodné podmienky pre zamestnancov, ktorí dochádzajú do práce na bicykli. Súťažná časť kampane potrvá od 1. do 30. júna.

 

Klientská zóna

U nás sa dejú veci

U nás sa dejú veci

21. júna - 23. jún Šarišské slávnosti piesní a tancov

Raslavice, prírodný amfiteáter

22. júna Na svätého Jána

Martin, SNM-Múzeum slovenskej dediny

21. – 23. jún Dni Petržalky

Dostihová dráha, areál, Starohájska 29