V Rožňave predstavia letecké zábery Slovenska fotografa TASR M. Svítoka

27.05.2024 | Košický kraj | Autor: L.Mužla

Na leteckej snímke z 12. októbra 2018 vodná nádrž Starina. FOTO TASR - Michal Svítok.

Rožňava 27. mája (TASR) - V Gemerskej knižnici Pavla Dobšinského v Rožňave v pondelok slávnostne otvoria výstavu fotografií vedúceho obrazovej redakcie TASR Michala Svítoka s názvom Rodinné striebro. Na výstave budú prezentované letecké i dronové zábery z rôznych kútov Slovenska. TASR o tom za rožňavskú knižnicu informovala Tatiana Bachňáková.

Výstava Rodinné striebro návštevníkom predstaví výber leteckých záberov, ktoré boli vytvorené v rámci rozsiahleho projektu TASR o Slovensku v roku 2018. Fotografie už boli v minulosti prezentované v Banskej Bystrici či Piešťanoch, aktuálna výstava v Rožňave je obohatená aj o nové zábery vytvorené s pomocou dronu.

"Fotografie ponúkajú pohľady na prírodné krásy slovenských regiónov, zaujímavé turistické lokality, hrady, zámky, kaštiele, národné parky, vodné nádrže, ale aj cestnú infraštruktúru," priblížil Svítok.

Michal Svítok pochádza z fotografickej rodiny, na Akadémii umení v Banskej Bystrici vyštudoval filmovú a dokumentárnu tvorbu. S agentúrou TASR spolupracuje takmer dve desaťročia, v súčasnosti pôsobí ako vedúci obrazovej redakcie.

Vernisáž výstavy Rodinné striebro v rožňavskej knižnici sa za účasti autora uskutoční o 17.00 h. Výstava bude pre verejnosť dostupná počas výpožičných hodín knižnice do 24. júna.

 

Klientská zóna

U nás sa dejú veci

U nás sa dejú veci

21. júna - 23. jún Šarišské slávnosti piesní a tancov

Raslavice, prírodný amfiteáter

22. júna Na svätého Jána

Martin, SNM-Múzeum slovenskej dediny

21. – 23. jún Dni Petržalky

Dostihová dráha, areál, Starohájska 29