Hasiči pre počasie v BBSK vykonali tri výjazdy, v Hrachove vytopilo 15 domov

21.05.2024 | Banskobystrický kraj | Autor: TASR

Ilustračné foto. Archív TASR.

Banská Bystrica/Hrachovo 21. mája (TASR) - Na území Banskobystrického samosprávneho kraja (BBSK) mali hasiči pre dôsledky nepriaznivého počasia počas noci z pondelka (20. 5.) na utorok tri výjazdy. Zasahovať museli aj v obci Hrachovo v okrese Rimavská Sobota, kde po výdatnom daždi vytopilo 15 domácností.

V Banskobystrickom kraji hasiči počas noci v súvislosti s poveternostnou situáciou vykonali tri výjazdy. Celkovo zasahovalo 13 príslušníkov Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) z Rimavskej Soboty a Krupiny a 16 dobrovoľných hasičov z obcí Hrachovo, Veľké Teriakovce a Rimavské Zalužany.

"Išlo o odčerpávanie vody zo zaplavených pivníc rodinných domov na ulici Šrobárovej v Rimavskej Sobote a v obci Hrachovo. Technická pomoc pri odstraňovaní spadnutého stromu bola poskytnutá v obci Devičie v okrese Krupina," priblížila pre TASR hovorkyňa Krajského riaditeľstva HaZZ v Banskej Bystrici Júlia Zeleňáková.

Najväčšie škody spôsobilo počasie v obci Hrachovo v okrese Rimavská Sobota, kde po búrke vytopilo 15 domov. "Prišli silné prívalové dažde, napršalo vyše 60 milimetrov. Cez polia zobralo zeminu a vodu, naše jarky, ktoré sú pri cestách, to nestíhali brať," priblížil pre TASR starosta Hrachova Ondrej Knechta s tým, že v obci v súčasnosti platí druhý stupeň povodňovej aktivity.
 

 

Klientská zóna

U nás sa dejú veci

U nás sa dejú veci

21. júna - 23. jún Šarišské slávnosti piesní a tancov

Raslavice, prírodný amfiteáter

22. júna Na svätého Jána

Martin, SNM-Múzeum slovenskej dediny

21. – 23. jún Dni Petržalky

Dostihová dráha, areál, Starohájska 29