Martin: Vybraná ponuka na výstavbu novej nemocnice je za 375 miliónov eur

20.05.2024 | Žilinský kraj | Autor: TASR

Na snímke zľava primátor Martina Ján Danko, ministerka zdravotníctva Zuzana Dolinková (Hlas-SD) a nový dočasne poverejný riaditeľ Univerzitnej nemocnice Martin (UNM) Peter Durný počas tlačovej konferencie v Martine vo štvrtok 11. januára 2024. FOTO TASR - Miroslava Mlynárová.

Martin 20. mája (TASR) - Univerzitná nemocnica Martin (UNM) zverejnila informáciu o výsledku vyhodnotenia ponúk na výstavbu novej Univerzitnej nemocnice sv. Martina. Za úspešného uchádzača označila štvorčlennú skupinu dodávateľov s vedúcim členom Adifex, ktorá ponúkla hrubú stavbu nemocnice postaviť za 375 miliónov eur.

UNM zverejnila výsledok vyhodnotenia ponúk presne päť mesiacov po tom, čo vo vyhlásenom tendri uplynula lehota na ich podávanie. Hodnotiaca komisia z troch predložených ponúk bez bližšieho zdôvodnenia vylúčila ponuku spoločnosti AVA-stav za 233,3 milióna eur. V poradí tretia ponuka od firmy Metrostav Slovakia bola vo výške 461,7 milióna eur. V procese verejného obstarávania aktuálne beží lehota na podávanie námietok neúspešných uchádzačov.

Nová nemocnica v Martine má mať vlastnú ambulantnú, diagnostickú a terapeutickú časť i samostatný trakt pre detskú medicínu a urgentný príjem s traumacentrom prispôsobeným na zmiešanú prevádzku detí a dospelých. Vzniknúť má 660 lôžok. Hrubá stavba nemocnice bude financovaná z peňazí z plánu obnovy a je potrebné ju dokončiť do 30. júna 2026.

 

Klientská zóna

U nás sa dejú veci

U nás sa dejú veci

21. júna - 23. jún Šarišské slávnosti piesní a tancov

Raslavice, prírodný amfiteáter

22. júna Na svätého Jána

Martin, SNM-Múzeum slovenskej dediny

21. – 23. jún Dni Petržalky

Dostihová dráha, areál, Starohájska 29