V Humennom začínajú práce na modernizácií rozvodov tepla

03.04.2024 | Prešovský kraj | Autor: TASR

Ilustračné foto. Archív TASR.

Humenné 2. apríla (TASR) - V Humennom začína rozsiahla modernizácia a rekonštrukcia rozvodov tepla. Druhá etapa predstavuje najväčší rekonštrukčný zásah s výmenou viac ako 11 kilometrov potrubia. Nasleduje po úvodných etapách, pri ktorých obnovili spolu 2,4 kilometra potrubia. Ako TASR informoval Marián Škuba z tlačového referátu mestského úradu, ide o hlavnú investičnú akciu mesta v tomto roku.

Výkopové práce na modernizácii rozvodov tepla začnú v stredu (3. 4.), pričom na začiatok sú naplánované ručné práce týkajúce sa úpravy povrchu. Neskôr v priebehu týždňa očakávajú aj nasadenie ťažkých strojov.

Rekonštrukčné práce zahŕňajú úsek od železničného mosta na Sídlisku III (Laborecká ulica) až po budovu Chemkostavu, vrátane odbočiek k veľkým výmenníkovým staniciam. "Ako prvé sa začnú rekonštrukcie rozvodov tepla na Trase 3, t. j. Laborecká ulica úsek od Balarény po budovu SPP, a Trase 6, ktorá je odbočkou na Sídlisko II/A. Začína sa garážami pri Laboreckej 7 a končí na križovatke Hrnčiarska pri obchodnom stredisku," uviedol Škuba.

V súvislosti s rekonštrukčnými prácami sa zavedie na dotknutých úsekoch Laboreckej a Hrnčiarskej ulice dočasné dopravné značenie, ktoré má upozorniť na pracovnú činnosť a zabezpečiť plynulosť dopravy.

Počas dvoch rokov v meste postupne vymenia 11,5 kilometra potrubia. Práce budú prebiehať mimo vykurovacieho obdobia, aby nedošlo k výraznému obmedzeniu dodávok tepla. Humenská energetická spoločnosť získala financie z Modernizačného fondu. Do potrubia, ktoré je v majetku mesta Humenné, investujú 5,3 milióna eur. Financovanie projektu je zabezpečené spoluúčasťou samosprávy na úrovni 15 percent.
 

 

Klientská zóna

U nás sa dejú veci

U nás sa dejú veci

19. apríla - Slávnostné uvedenie Zámockej Medoviny

Smolenický zámok

20. apríla - Otvorenie letnej turistickej sezóny na hornej Nitre

Bojnice

20. – 21. apríla - Bratislavské mestské dni

Bratislava