Vysoké Tatry: Veľká Noc bude v znamení lyžovačky, tradícií a viacerých podujatí

26.03.2024 | Prešovský kraj | Autor: A.Hudecová

Ilustračné foto. Archív TASR.

Vysoké Tatry 26. marca (TASR) - Veľkonočné sviatky v najvyšších horách na Slovensku budú vyvrcholením sezóny, vďaka dostatočnému množstvu snehu sa dá v Tatranskej Lomnici i na Štrbskom Plese stále lyžovať. Obchodný a marketingový manažér horského strediska Vysoké Tatry Lukáš Brodanský uviedol, že okrem lyžovačky si počas voľných dní pripravili aj bohatý program, návštevníci sa môžu tešiť na tradičné zvyky i preteky v maskách.

"V Tatranskej Lomnici budú v prevádzke zjazdovky z Lomnického sedla cez Skalnaté Pleso až do medzistanice Štart. Na Štrbskom Plese sa bude lyžovať na všetkých zjazdovkách - Solisko, Furkota, Interski, Turistická aj Esíčko. V prevádzke budú lanovky, samozrejme, aj pre peších návštevníkov," uviedol Brodanský s tým, že otvorený je stále aj Tatranský ľadový dóm na Hrebienku, ktorý sa tento rok nesie v znamení témy Westminsterského opátstva. Je tam otvorená aj výstava ľadových diel z podujatia Tatry Ice Master či interaktívna galéria svetla Kvantarium.

Jednotlivé podujatia sa uskutočnia na rôznych miestach tak, aby si na svoje prišli návštevníci všetkých troch hlavných turistických centier - Tatranskej Lomnice, Starého Smokovca aj Štrbského Plesa.

"Veľkonočnú premiéru budú mať koncerty v pozemnej lanovke na Hrebienok. V nedeľu 31. apríla budú od 10. do 15. hodiny priamo vo vagónoch spievať a hrať cestujúcim hudobníci z folklórneho súboru Vagonár," upozornil Brodanský. Na Štrbskom Plese sa uskutočnia v tento deň preteky v maskách a návštevníci si budú môcť upliesť korbáče či vymaľovať vajíčka. Na Skalnatom Plese bude Veľkonočná nedeľa patriť "krajine zázrakov" aj tradičnej tatranskej šibačke. Na Veľkonočný pondelok 1. apríla sa bude konať na Štrbskom Plese aj "Nežná oblievačka". Bližšie informácie k jednotlivým podujatiam nájde verejnosť na webovej stránke www.vt.sk.
 

 

Klientská zóna

U nás sa dejú veci

U nás sa dejú veci

12. apríla - Senické zlaté jabĺčko

Slávnostné vyhodnotenie a otvorenie výstavy 11. ročníka výtvarnej výstavy Senica

13. apríla - Vítanie žeriavov v Sennom

CHVÚ Senianske rybníky

13. apríla - Súťaž furmanov s ťažnými koňmi

Spišský Hrušov