Obyvatelia Trnavy odprevadili zimu a privítali Letečko

25.03.2024 | Trnavský kraj | Autor: D.Švelková

Na snímke členovia folklórnych súborov Trnavček a Trnafčan hádžu zapálenú Morenu do rieky Trnávka počas Kvetnej nedele v Trnave v nedeľu 14. apríla 2019. FOTO TASR - Lukáš Grinaj.

Trnava 24. marca (TASR) - Folklórnym podujatím Na Kvetnú nedzelu odprevadili obyvatelia i návštevníci Trnavy zimu. Súčasťou programu bolo vynesenie Moreny a privítanie Letečka. Sprievod smeroval od radnice, ktorú v týchto dňoch už skrášľujú kraslice a pestrofarebné ozdoby vyrobené deťmi z materských a základných škôl, po Námestie SNP, informoval magistrát.

Rozlúčku so zimou sprevádzala hudba, spev aj tanec v podaní folklórnych súborov Trnavček, Drienka a Trnafčan. "Aj takýmto tradičným programom udržiavame ľudové tradície z nášho regiónu," povedala Terézia Krupčíková z Mestského kultúrneho strediska - Zaži v Trnave.

Nedeľné popoludnie obohatili stánky s remeselnými výrobkami. Návštevníci mali možnosť zakúpiť si veľkonočné ozdoby, kraslice, tkané košíky, prútené šibáky i výtvory z medovníkov. Pre najmenších pripravili organizátori divadelné predstavenie Divadla Dvor Zázrakov O dvanástich mesiačikoch.

 

Klientská zóna

U nás sa dejú veci

U nás sa dejú veci

12. apríla - Senické zlaté jabĺčko

Slávnostné vyhodnotenie a otvorenie výstavy 11. ročníka výtvarnej výstavy Senica

13. apríla - Vítanie žeriavov v Sennom

CHVÚ Senianske rybníky

13. apríla - Súťaž furmanov s ťažnými koňmi

Spišský Hrušov