Trenčín: SPŠ E. Belluša nemá o záujemcov o štúdium núdzu
Prezentovať žiakom základných škôl informácie o študijných odboroch, ale aj o výhodách duálneho vzdelávania bolo hlavným cieľom dňa otvorených dverí v Strednej priemyselnej škole stavebnej (SPŠ) E. Belluša v Trenčíne.

08.02.2024 | Trenčiansky kraj | Autor: TASR

        Trenčín 8. februára (TASR) - Informovala o tom riaditeľka školy Martina Knappová. 
        Organizáciu dňa otvorených dverí má na starosti školský parlament a robia ho trochu príjemnejšou, zábavnejšou formou. O záujemcov škola nemá núdzu, zvyčajne sa hlási okolo 400 žiakov, prijímajú však približne len 130. 
        "Máme prezentáciu aj iných študijných odborov. Je to rozdelené na viacero skupín, kde garant odboru a žiaci rozprávajú, o čom odbor je. Zároveň je to kontaktné, záujemcovia sa môžu pýtať na rôzne otázky, ktoré nie sú len o vzdelávaní, ale aj o iných aktivitách," doplnila riaditeľka.
        Žiaci základných škôl si mohli pozrieť, ako fungujú procesy v škole, no zároveň sa mohli porozprávať aj s majstrami či so žiakmi študujúcimi v týchto odboroch. 
        "V prvom ročníku prechádzajú študenti základným výcvikom ručného spracovania kovov alebo iných materiálov a získavajú základné pracovné návyky. Je veľký záujem zo strán firiem, aby sa to tu rozvíjalo a mnohé z nich prešli do duálu, v ktorom máme už dve tretiny žiakov," povedal učiteľ odborného výcviku a odborných predmetov Vladimír Breznický.

Klientská zóna

U nás sa dejú veci

U nás sa dejú veci

23. – 24. február - Krňačky Chopok

5. ročník o Veľkú cenu Jasnej Brezno

24. február - V jednom je sila

Stretnutie jednorodičov Bratislava, Staré lýceum

24. február - Majstri Pravnianskej doliny

Stretnutie remeselníkov Nedožery-Brezany