Bratislava: Bývalý hotel Flóra má nahradiť záchytné parkovisko pre 200 áut
Na mieste bývalého hotela Flóra v areáli Zlaté piesky v Bratislave má vzniknúť záchytné parkovisko s približne 200 parkovacími miestami.

24.01.2024 | Bratislavský kraj | Autor: TASR

        Bratislava 24. januára (TASR) - Na sociálnej sieti o tom informuje magistrát hlavného mesta.
        "Paralelne s asanáciou budovy a okolia, ktorá aktuálne prebieha, začíname pracovať na projektovej dokumentácii a následne budeme riešiť samotnú realizáciu parkoviska v závislosti od dostupnosti zdrojov," uviedol magistrát. Podotkol, že priľahlá Cesta na Senec a Rožňavská ulica sú jednou z hlavných dopravných trás. Záchytné parkovisko na tomto mieste podľa neho umožní pohodlný prestup na mestskú hromadnú dopravu. 
        Podľa slov hlavného mesta bola budova hotela postavená v 70. rokoch ako dočasná stavba. "Hotel bol už v havarijnom stave a znalecký posudok vylúčil jeho rekonštrukciu ako ekonomicky neefektívnu," dodalo mesto. 
        Aktuálne sa tiež začína v Bratislave výstavba parkovacieho domu na Ulici Ľ. Fullu v Karlovej Vsi. Vzniknúť má 73 parkovacích miest. "Záchytné parkoviská sú dôležitou súčasťou regulácie parkovania a pomáhajú odľahčiť automobilovú dopravu v meste. Sú bezplatné a nachádzajú sa v blízkosti zastávok mestskej hromadnej dopravy," ozrejmilo mesto. 

Klientská zóna

U nás sa dejú veci

U nás sa dejú veci

19. apríla - Slávnostné uvedenie Zámockej Medoviny

Smolenický zámok

20. apríla - Otvorenie letnej turistickej sezóny na hornej Nitre

Bojnice

20. – 21. apríla - Bratislavské mestské dni

Bratislava