ZMOS a TASR podpísali zmluvu o spolupráci
Zmluvu o spolupráci podpísali vo štvrtok predseda Združenia miest a obcí Slovenska (ZMOS) Jozef Božik a generálny riaditeľ Tlačovej agentúry SR (TASR) Vladimír Puchala.

18.01.2024 | Bratislavský kraj | Autor: TASR

        Bratislava 18. januára (TASR) - Zmluva umožňuje sprístupnenie servisov TASR pre všetkých členov ZMOS-u. Využívať ich môžu nielen ako zdroj informácií, ale aj pre svoje webové sídla či na iné nekomerčné použitie.
        "Spolupráca so ZMOS-om je pre nás dôležitá. Chceme čo najkvalitnejšie informovať o dianí v samospráve naprieč Slovenskom. Máme silnú sieť regionálnych spravodajcov, denne informujeme o práci starostov, primátorov, prinášame informácie vo verejnom záujme i príklady dobrej praxe," uviedol generálny riaditeľ TASR. So šéfom ZMOS-u hovorili aj o možnosti usporiadať predsedníctvo ZMOS-u či rokovania jednotlivých sekcií v priestoroch TASR.
        Božik vníma podpis zmluvy ako pokračovanie dobrých vzťahov medzi združením a TASR. "Spolupráca s tlačovou agentúrou v minulosti aj v súčasnosti je veľmi dobrá. Prináša nám predovšetkým vysokú mieru objektívnej informovanosti o činnosti miest a obcí, ale aj nášho Združenia miest a obcí Slovenska," skonštatoval. Vyzdvihol dôveryhodnosť agentúrneho servisu, z ktorého čerpajú iné médiá. Cieľom podpísanej zmluvy je podľa neho aj spoluprácu posilniť vzhľadom na rozvoj činnosti ZMOS-u.
        Spolupráca ZMOS-u a TASR vznikla na základe projektu tlačovej agentúry s názvom TASR do každej obce. Cieľom bolo umožniť samosprávam prístup ku kredibilným informáciám z overeného zdroja. 

Klientská zóna

U nás sa dejú veci

U nás sa dejú veci

19. apríla - Slávnostné uvedenie Zámockej Medoviny

Smolenický zámok

20. apríla - Otvorenie letnej turistickej sezóny na hornej Nitre

Bojnice

20. – 21. apríla - Bratislavské mestské dni

Bratislava