Bojnice: Mesto pokračuje v prípravách na spustenie parkovacieho systému
Samospráva Bojníc pokračuje v prípravách na spustenie parkovacieho systému v meste. 

16.01.2024 | Trenčiansky kraj | Autor: TASR

        Bojnice 16. januára (TASR) - Spoločnosť Služby mesta Bojnice (SmB) chce obstarať dopravné značenie, dodávateľa hľadá cez verejnú súťaž. 
        "Predmetom zákazky je dodávka vodorovného a zvislého dopravného značenia, vrátane osadenia a montáže pre parkovací systém mesta Bojnice," konkretizovala mestská spoločnosť v oznámení, ktoré zverejnila vo vestníku Úradu pre verejné obstarávanie. 
        Náklady na obstaranie značenia SmB odhadli na 81.707,75 eura bez dane z pridanej hodnoty, ako kritérium pre výber víťaza súťaže určili cenu. 
        Otázku parkovacej politiky intenzívnejšie rieši mesto, ktoré je turistickým centrom hornej Nitry, už od roku 2018. Vypracovať dalo dávnejšie i projekt, ktorý v uplynulom období aktualizovalo. 
        Návrh nového systému parkovania je založený na platbe za parkovanie na vyhradených miestach formou SMS, prípadne mobilnej aplikácie pre návštevníkov mesta. V prípade obyvateľov s trvalým pobytom na systéme rezidentských kariet odstupňovaných podľa počtu áut. Zámerom radnice je upokojenie dopravy v meste, a to najmä počas letnej turistickej sezóny. 

Klientská zóna

U nás sa dejú veci

U nás sa dejú veci

19. júla - Huncokárske slávnosti Modra

areál mestskej vily a Penzión Huncokár, Piesok

20. júla - Dni Štefánika

4. ročník Medzinárodného pochodu k pocte Milana Rastislava Štefánika Brezová pod Bradlom

21. júla - Turčianska harmonika

Martin, SNM-Múzeum slovenskej dediny