Trnavský samosprávny kraj otvára dve dotačné schémy pre lekárov
Dve dotačné výzvy určené na podporu a rozvoj zdravotníctva otvorí Trnavský samosprávny kraj (TTSK) v pondelok 15. januára.

12.01.2024 | Trnavský kraj | Autor: TASR

        Trnava 12. januára (TASR) -  Prihlásiť sa do nich môžu všeobecní lekári a po novom aj začínajúci i existujúci lekári - špecialisti v nedostatkových odboroch. Žiadosti možno podávať v priebehu celého kalendárneho roka, informuje o tom TTSK. Na dotácie je vyčlenených 400.000 eur.
        "Oblasť zdravotníctva zostáva pre TTSK prioritou. Vďaka novootvoreným ambulanciám kardiológie a neurológie v Trnave sme už rozšírili poskytovanie zdravotnej starostlivosti v odboroch, po ktorých bol u pacientov veľký dopyt. Aktuálne začíname s budovaním nového psycho-sociálneho centra v Trnave a chceme podporovať rozširovanie zdravotnej starostlivosti v ďalších okresoch," uviedol predseda TTSK Jozef Viskupič. Za potrebné považuje TTSK vytvárať atraktívne podmienky hlavne pre mladých lekárov.
        TTSK chce prostredníctvom poskytnutia finančných príspevkov na svojom území posilniť počty poskytovateľov všeobecnej ambulantnej zdravotnej starostlivosti i špecializovanej ambulantnej zdravotnej starostlivosti. Ide najmä o odbory diabetológia a poruchy látkovej premeny a výživy, endokrinológia, neurológia, reumatológia, vnútorné lekárstvo, pneumológia a ftizeológia, psychiatria, klinická logopédia, klinická psychológia, geriatria a dermatovenerológia.
Žiadosti o dotácie možno podať elektronicky prostredníctvom webovej stránky TTSK a sú vyhodnocované priebežne. Žiadateľmi môžu byť právnické osoby alebo fyzické osoby a aj podnikatelia, ktorí poskytujú zdravotnú starostlivosť na území TTSK.

 

Photo by Hush Naidoo Jade Photography on Unsplash

 

Klientská zóna

U nás sa dejú veci

U nás sa dejú veci

19. apríla - Slávnostné uvedenie Zámockej Medoviny

Smolenický zámok

20. apríla - Otvorenie letnej turistickej sezóny na hornej Nitre

Bojnice

20. – 21. apríla - Bratislavské mestské dni

Bratislava