BSK: V roku 2024 plánuje kraj zrekonštruovať 61 km ciest a sedem mostov
Bratislavský samosprávny kraj (BSK) chce v roku 2024 investovať do modernizácie ciest II. a III. triedy vyše 31 miliónov eur.

09.01.2024 | Bratislavský kraj | Autor: TASR

Bratislava 9. januára (TASR) -V rámci revitalizácie kraj pripravuje modernizáciu 61 kilometrov ciest a siedmich mostov vo svojej správe.

"Pri rekonštrukciách využívame moderné technológie, ako je napríklad recyklácia, ktorá nielenže šetrí prírodu a materiál, ale prináša aj vyššiu trvácnosť," pripomenul predseda BSK Juraj Droba.

V roku 2024 sa kraj plánuje pustiť do revitalizácie desiatich úsekov ciest, medzi najvýznamnejšie patria cesty medzi Kostolišťom a Záhorskou Vsou, Kuchyňou a Plaveckým Mikulášom či Modrou a Budmericami. Rekonštrukcia má zmodernizovať i sedem mostných objektov, medziiným aj nadjazdy nad diaľnicou D2 vo Veľkých Levároch a v Závode, mosty na Pezinskej Babe či most cez potok Malina v Jakubove.
 
"Súčasťou investícií bude aj nákup ďalšieho menšieho príslušenstva a strojov pre správcu komunikácií v celkovej hodnote 850.000 eur," dodala hovorkyňa BSK Lucia Forman.

Bratislavský samosprávny kraj (BSK) spravuje 520 kilometrov ciest II. a III. triedy, 127 mostov a dva cyklomosty.

Klientská zóna

U nás sa dejú veci

U nás sa dejú veci

24. – 26. mája - Svätourbanské zoborské slávnosti

Nitra, priestranstvo pri penzióne Artin

24. – 26. mája - Šaffova ostroha

prehliadka sólistov tanečníkov v ľudovom tanci Dlhé Klčovo

25. – 26. mája - Rytiersky festival Rotenstein

Častá, hrad Červený Kameň