V Jasnej sprístupnili značené trasy bežeckého lyžovania

08.12.2023 | Žilinský kraj | Autor: M.Jaroš

Ilustračné foto. Archív TASR.

Demänovská Dolina 8. decembra (TASR) - Značené trasy bežeckého lyžovania v piatok sprístupnili v lokalite Zadné vody v Jasnej. TASR o tom informovala Katarína Šarafínová z Oblastnej organizácie cestovného ruchu (OOCR) Región Liptov.

"Bežecké lyžovanie je zdraviu prospešný šport, pri ktorom sú zapojené takmer všetky svalové partie a kĺby sú namáhané minimálne. Aj preto by som rada pozvala na Liptov nielen na zjazdovky, ale aj na označené a upravené trasy pre bežecké lyžovanie," povedala riaditeľka OOCR Región Liptov Darina Bartková.

Liptáci odporúčajú nástup na bežkárske trasy a parkovanie na ceste pod Tromi vodami. "V Jasnej sme sprístupnili päť kilometrov bežeckých trás. Trate sú pripravované výlučne na prírodnom snehu. Stopu upravili naše ratraky a verím, že si pohyb v tejto príjemnej a tichej lokalite bežeckí lyžiari užijú," uviedol riaditeľ strediska Jasná Jiří Trumpeš.

Mesto Liptovský Mikuláš upravilo bežkárom trasu cyklistického chodníka popri rieke Váh. "Lyžiarsku sezónu otvárajú na Liptove aj v stredisku Ski centrum Demänová a Opalisko v Zavažnej Porube, kde majú držitelia karty zliav Liptov Region Card zvýhodnenie až do 30 percent. Lyžovať bude možné už aj v Liptovskom Mikuláši na Podbrezinách v Športovom centre Petry Vlhovej," dodala Šarafínová.

 

Klientská zóna

U nás sa dejú veci

U nás sa dejú veci

23. – 24. február - Krňačky Chopok

5. ročník o Veľkú cenu Jasnej Brezno

24. február - V jednom je sila

Stretnutie jednorodičov Bratislava, Staré lýceum

24. február - Majstri Pravnianskej doliny

Stretnutie remeselníkov Nedožery-Brezany