Lyžiarsku sezónu v stredisku Kokava-Línia otvoria 23. decembra
..

08.12.2023 | Banskobystrický kraj | Autor: TASR

Ilustračné foto. Archív TASR.

Poltár 8. decembra (TASR) - Lyžiarsku sezónu v stredisku Kokava-Línia v Poltárskom okrese otvoria 23. decembra. TASR to v piatok potvrdil konateľ František Auxt s tým, že ceny lístkov na vlek tento rok nemenili.

Ako uviedol, v súčasnosti je na kopcoch 25 centimetrov prírodného snehu a technický začali striekať pred dvomi týždňami. Doteraz podľa jeho slov zasnežovali spolu 120 hodín. "Je to ideálne, keď sa zmieša prírodný a umelý sneh," objasnil a dodal, že spolu majú v stredisku 11 snežných diel.

Aktuálne je na Kokave-Línii päť vlekov a jeden menší s konopným lanom, ktorý je možné využívať zadarmo. Podotkol, že približne 30 percent z celkového počtu návštevníkov lyžiarskeho strediska tvorí maďarská klientela, ktorá toto zariadenie vyhľadáva aj pre jeho rodinnú atmosféru. Neďaleko strediska sa nachádza ešte jeden vlek, ľudovo nazývaný "Strojár" podľa rovnomennej chaty, ktorá bola za minulého režimu postavená v lokalite Kokava-Háj. Ten však už roky nie je v prevádzke.

Lyžiarske stredisko Kokava-Línia vzniklo v 80. rokoch 20. storočia, keď bol na kopci Homračka postavený prvý vlek. V súčasnosti má podľa údajov prevádzkovateľa zjazdovky ľahkej náročnosti s celkovou dĺžkou okolo dvoch kilometrov v nadmorskej výške 600 až 800 metrov. Celková prepravná kapacita vlekov je okolo 1200 osôb za hodinu.

 

Klientská zóna

U nás sa dejú veci

U nás sa dejú veci

23. – 24. február - Krňačky Chopok

5. ročník o Veľkú cenu Jasnej Brezno

24. február - V jednom je sila

Stretnutie jednorodičov Bratislava, Staré lýceum

24. február - Majstri Pravnianskej doliny

Stretnutie remeselníkov Nedožery-Brezany