V Cigli začali so zasnežovaním zjazdovky, sezónu spustia počas Vianoc

28.11.2023 | Trenčiansky kraj | Autor: A.Moštková

Ilustračné foto. Archív TASR.

Cigeľ 28. novembra (TASR) - Prevádzkovateľ vleku v Cigli v okrese Prievidza Lyžiarsky klub Cigeľ začal v týchto dňoch so zasnežovaním tamojšej zjazdovky. Lyžiarsku sezónu plánuje spustiť počas Vianoc. TASR o tom za prevádzkovateľa vleku informovala Jana Krausková.

"Pri priaznivých nízkych teplotách vieme svah zasnežiť technickým snehom približne za desať dní. Sezónu by sme radi otvorili 25. decembra," uviedla Krausková.

V Cigli budú mať lyžiari podľa nej k dispozícii dva vleky, najskôr plánuje spustiť prevádzkovateľ 280-metrový vlek, po zasnežení veľkého vleku i tento.

Športovci za služby budú túto sezónu platiť viac, Krausková to odôvodnila zvýšenými nákladmi za energie. "Náklady na energie nám výrazne stúpnu. To sme následne nútení preniesť aj do cien, a to vo výške desať až 15 percent tak, aby sme zabezpečili splatenie vzniknutých prevádzkových nákladov," vysvetlila Krausková.

Vleky v Cigli budú môcť lyžiari po spustení sezóny využiť v pondelok až piatok od 17.30 do 20.30 h, počas soboty a nedele bude prevádzková doba od 9.00 do 16.00 h a od 17.30 do 20.30 h.

 

Klientská zóna

U nás sa dejú veci

U nás sa dejú veci

23. – 24. február - Krňačky Chopok

5. ročník o Veľkú cenu Jasnej Brezno

24. február - V jednom je sila

Stretnutie jednorodičov Bratislava, Staré lýceum

24. február - Majstri Pravnianskej doliny

Stretnutie remeselníkov Nedožery-Brezany