Kolóna pred priechodom Vyšné Nemecké sa tiahne k Sobranciam

24.11.2023 | Košický kraj | Autor: TASR

Ilustračné foto. Archív TASR.

Vyšné Nemecké 24. novembra (TASR) - Kolóna kamiónov smerujúca k hraničnému priechodu Vyšné Nemecké - Užhorod začína aktuálne medzi Sobrancami a obcou Tibava. "Ide zhruba o 13-kilometrový úsek," uviedla v piatok pre TASR hovorkyňa Riaditeľstva hraničnej a cudzineckej polície (RHCP) Sobrance Agnesa Kopernická.

Pripomenula, že od pondelka (20. 11.) je v platnosti policajné opatrenie "Kolóna Vyšné Nemecké", ktoré je zamerané na zabezpečenie plynulosti a bezpečnosti cestnej premávky a radenie osobných a nákladných motorových vozidiel v smere na hraničný priechod Vyšné Nemecké - Užhorod z dôvodu nárastu nákladnej dopravy.

"V uvedenom úseku sa nachádzajú policajné hliadky na začiatku a konci obcí, riadia dopravu v oboch smeroch, keďže je prejazdný iba jeden jazdný pruh, a radia kamióny mimo obývaných oblastí, aby boli obyvatelia dotknutých obcí čo najmenej obmedzovaní," informovala hovorkyňa.

Únia autodopravcov Slovenska (UNAS) bude v sobotu (25. 11.) rokovať o ďalšom postupe v súvislosti s dôsledkami zrušenia povoleniek pre ukrajinských dopravcov. Zvažovať bude aj možnú protestnú blokádu hraničného priechodu Vyšné Nemecké. UNAS sa pritom chce koordinovať aj s maďarskými kolegami a vyzýva ich, aby sa pripojili k nespokojným poľským a slovenským dopravcom. UNAS nesúhlasí s nariadením Európskej komisie (EK), ktorá po invázii ruských vojsk na Ukrajinu zrušila vydávanie povolení pre ukrajinských dopravcov na vstup do Európskej únie (EÚ).

 

Klientská zóna

U nás sa dejú veci

U nás sa dejú veci

23. – 24. február - Krňačky Chopok

5. ročník o Veľkú cenu Jasnej Brezno

24. február - V jednom je sila

Stretnutie jednorodičov Bratislava, Staré lýceum

24. február - Majstri Pravnianskej doliny

Stretnutie remeselníkov Nedožery-Brezany