Správa ciest Trnavského kraja je pripravená na zimu

23.11.2023 | Trnavský kraj | Autor: D.Ondrušková

Ilustračné foto. Archív TASR.

Trnava 23. novembra (TASR) - O zjazdnosť ciest v Trnavskom samosprávnom kraji (TTSK) sa bude počas nadchádzajúcej zimy starať flotila mechanizmov, 135 vodičov a 59 dispečerov. Okrem údržby 1600 kilometrov ciest druhej a tretej triedy bude Správa a údržba ciest (SÚC) TTSK opäť udržiavať niektoré cesty prvej triedy na základe zmluvy so Slovenskou správou ciest. Informoval o tom riaditeľ SÚC Dalibor Trebichalský.

Začiatok obdobia zimnej údržby ciest v TTSK je stanovený na 15. novembra, no vzhľadom na priaznivé poveternostné podmienky spúšťa SÚC zimnú údržbu spravidla na prelome novembra a decembra. Podľa Trebichalského sú personálne, technicky a materiálne na obdobie zimnej údržby ciest pripravení. Na strediskách je naskladnených 5000 ton soli, 106.000 litrov soľanky a 3100 ton kameniva.

"Naďalej pokračujeme v trende zefektívňovania zimnej údržby, pričom nám v tom pomáha čiastočne počasie, ale najmä optimalizácia využívania posypového materiálu a v neposlednom rade vlastná technika, ktorú využívame celoročne," povedal.

K dispozícii je 56 sypačov a 27 traktorov s radlicou, jeden traktor sypač, snehová fréza a 23 nakladačov. Organizácia vykonáva zimnú údržbu zo stredísk v Trnave, na Bukovej, v Červeníku, Piešťanoch, Seredi, Galante, Dunajskej Strede, Šamoríne, Veľkom Mederi, Senici, Holíči a Sekuliach. Okrem cestmajsterstiev má zriadené skládky posypového materiálu vo Vojke nad Dunajom, v Rovensku a v Jablonici.

Výkon zimnej údržby sa realizuje na základe operačného plánu, o ktorom budú informovaní krajskí poslanci na decembrovom zasadnutí zastupiteľstva TTSK.

 

Klientská zóna

U nás sa dejú veci

U nás sa dejú veci

23. – 24. február - Krňačky Chopok

5. ročník o Veľkú cenu Jasnej Brezno

24. február - V jednom je sila

Stretnutie jednorodičov Bratislava, Staré lýceum

24. február - Majstri Pravnianskej doliny

Stretnutie remeselníkov Nedožery-Brezany