Po rekonštrukcii otvoria v piatok plaváreň na Prednádraží

25.10.2023 | Trnavský kraj | Autor: D.Ondrušková

Ilustračné foto. Archív TASR.

Trnava 25. októbra (TASR) - Verejnosti i športovcom bude opäť slúžiť plaváreň v Trnave na Prednádraží, ktorá prešla od júla minulého roku komplexnou rekonštrukciou. Na jej obnove v celkovej výške 2,7 milióna eur sa podieľali Fond na podporu športu, mesto Trnava, Trnavský samosprávny kraj a Materiálovotechnologická fakulta Slovenskej technickej univerzity (MTF STU), v ktorej priestoroch sídli. Informoval o tom dekan fakulty Miloš Čambál.

Plaváreň slúžila viac ako 50 rokov študentom fakulty, profesionálnym športovcom i Trnavčanom, zámerom rekonštrukcie bolo obnovenie funkčnosti a zlepšenie podmienok. Podľa Čambála za 13 mesiacov prác boli vytvorené nové konštrukcie plaveckého a výcvikového bazéna z antikorového materiálu, vymenili bazénovú technológiu, rozvody, vzduchotechniku, elektroinštaláciu a realizovali ďalšie práce. Osadené boli aj teleskopické tribúny pre divákov. Plavecký bazén po rekonštrukcii spĺňa podmienky Európskej plaveckej ligy (LEN) i podmienky súťažného poriadku Slovenskej plaveckej federácie.

"Na tento náročne investičný projekt sa podarilo získať príspevok z Fondu na podporu športu vo výške 1,170 milióna eur. mesto a kraj podporili rekonštrukciu po 400.000 eur a MTF z vlastných zdrojov investovala viac ako 750.000 eur," doplnil dekan.

Plaváreň slávnostne uvedú do prevádzky v piatok (27. 10.). Využívať ju budú v prvej etape plavci Plaveckého klubu STU Trnava a študenti školy, plavci zo Strednej športovej školy Jozefa Herdu a žiaci základných a materských škôl v rámci plaveckých výcvikov. Následne po zabezpečení nevyhnutných služieb a technických nastavení bude sprístupnená aj verejnosti.

 

Klientská zóna

U nás sa dejú veci

U nás sa dejú veci

1.decembra - Trh regionálnych výrobcov

Odovzdávanie certifikátov Regionálny produkt Horehronie, Brezno

1. decembra - Vianoce v čipke

Vernisáž výstavy Trebišov

1. decembra - Krása slovenského ľudového odevu

Vernisáž výstavy Považská Bystrica