Na Vrbickom cintoríne revitalizovali plochy s pamätníkmi rodákov

19.10.2023 | Žilinský kraj | Autor: M.Mlynárová

Ilustračné foto. Archív TASR.

Liptovský Mikuláš 19. októbra (TASR) - Na Vrbickom cintoríne v Liptovskom Mikuláši revitalizovali plochy s celkovou rozlohou sto štvorcových metrov, na ktorých sú umiestnené pamätníky rodákov. TASR o tom vo štvrtok informovala hovorkyňa mesta Viktória Čapčíková.

"Rástli tam krovité porasty, ktoré presahovali cez chodníky a zasahovali do pamätníkov. Nahradili sme ich novou zeleňou a pokračujeme s výsadbami pri hlavnom vstupe na cintorín. Už túto jeseň tam vysadíme dreviny i kroviny s lavičkami a miestom na oddych," priblížila Čapčíková. Dodala, že na cintorínoch v ostatných mestských častiach budú zamestnanci Verejnoprospešných služieb robiť počas vegetačného pokoja výruby drevín, ktoré ohrozujú zdravie a bezpečnosť návštevníkov.

V Liptovskom Mikuláši sú aj staré cintoríny, ktoré už nie sú v prevádzke. Hroby sú tam podľa hovorkyne neudržiavané a vandali si z nich robia miesta na stretnutia a často aj vyčíňanie. "Takýto problém je na starom cintoríne v Palúdzke a Okoličnom," povedal náčelník liptovskomikulášskej mestskej polície Marián Jančuška.

Pietu na cintorínoch podľa Jančušku nenarúšajú len vandali, ale aj deti. Na hlavný cintorín sa niektoré chodia bicyklovať, jazdiť na kolobežkách a často skáču aj po hrobových miestach. "Nedávno sme na cintorínoch riešili viaceré porušenia zákona aj priestupky. Išlo hlavne o hlučné partie mladých ľudí, ale aj rôzne krádeže. Vyzývame preto ľudí, aby na tieto pietne miesta vstupovali s pokorou a preukazovali zosnulým úctu, ktorú si zaslúžia," uviedol.
 

 

Klientská zóna

U nás sa dejú veci

U nás sa dejú veci

23. – 24. február - Krňačky Chopok

5. ročník o Veľkú cenu Jasnej Brezno

24. február - V jednom je sila

Stretnutie jednorodičov Bratislava, Staré lýceum

24. február - Majstri Pravnianskej doliny

Stretnutie remeselníkov Nedožery-Brezany