Obnova cesty pri Tatranských Matliaroch je takmer hotová

19.09.2023 | Prešovský kraj | Autor: TASR

Ilustračné foto. Archív TASR.

Vysoké Tatry 19. septembra (TASR) - Cestári aktuálne dokončujú ďalší úsek na Ceste slobody vo Vysokých Tatrách. Správa a údržba ciest Prešovského samosprávneho kraja na sociálnej sieti informovala, že stavebné práce na trase Tatranské Matliare - križovatka s cestou I/66 sú dokončené na 90 percent.

S obnovou tejto viac ako šesť kilometrov dlhej časti začali v druhej polovici minulého roka. Odvtedy tam došlo k výmene obrusnej a ložnej vrstvy vozovky, vrátane úpravy nerovností, zrekonštruovalo sa osem priepustov a stavbári vydláždili aj cestné priekopy.

„Aktuálne prebiehajú dokončovacie práce na doplnení nových bezpečnostných zariadení – oceľových zvodidiel, úprave krajníc, čistení cestných priekop a rekonštrukcii vjazdov a piatich mostných objektoch. Na moste v Tatranských Matliaroch sa dokončuje betonáž rímsy a pokládka asfaltových zmesí," uvádzajú cestári. Následne začne zhotoviteľ rekonštrukciu cestných ostrovčekov v križovatke ciest II/537 a I/66 a doplní sa zvislé a vodorovné dopravné značenie.

Dokončovaný úsek je súčasťou rozsiahlej rekonštrukcie Cesty slobody, ktorá je dopravnou tepnou v Tatrách. Do opravy 43 kilometrov ciest kraj investuje 42 miliónov eur z vlastných zdrojov, štátneho rozpočtu a fondov Európskej únie. Prevažná časť by mala byť hotová v tomto roku, komplikovanejšie úseky, vrátane niektorých mostov, dokončia v priebehu roku 2024.

 

Klientská zóna

U nás sa dejú veci

U nás sa dejú veci

6. – 8. októbra - Biela noc

Košice

7. októbra - Otvorenie nového náučného chodníka v oblasti Brezovských Karpát

Prašník, Pustá Ves

8. októbra - Bardejovská burza starožitností a kuriozít 2023

Radničné námestie Bardejov