V Starej Ľubovni sa bude konať jarmok
Niektoré ulice budú uzavreté.

19.09.2023 | Prešovský kraj | Autor: A.Hudecová

Na snímke pohľad zo skanzenu na Ľubovniansky hrad. Stará Ľubovňa, 25. októbra 2021 FOTO TASR – Milan Kapusta.

Stará Ľubovňa 19. septembra (TASR) - O niekoľko dní sa začne v Starej Ľubovni jubilejný 30. ročník tradičného jarmoku, niektoré ulice budú uzavreté. Informoval o tom prednosta mestského úradu Aleš Solár s tým, že obmedzenie bude platiť od štvrtka 21. septembra od 6. hodiny až do nedele 24. septembra do 22. hodiny.

Uzávera sa týka polovice Námestia sv. Mikuláša, časti Levočskej ulice po križovatku s Ulicou 1. mája a tiež ulíc l. mája a 17. novembra, Námestia generála Štefánika a časti Okružnej ulice po križovatku s Tatranskou ulicou. "Obchádzka bude vedená po ceste III/3120 na Prešovskej ulici, III/3146 na Levočskej ulici a po miestnych komunikáciách na uliciach Obrancov mieru, Budovateľská a Vansovej," uviedol Solár.

Dodal, že v čase uzávery sa zmení aj trasa spojov mestskej autobusovej dopravy (MAD), zrušené budú zastávky pri obchodnom dome Vábec a dve pri Obvodnom úrade. Obchádzková trasa MAD bude v smere na sídlisko Západ po Budovateľskej ulici a časti Bernolákovej ulice s napojením na Okružnú ulicu pri rodinnom dome č. 23. "V opačnom smere odbočením z Okružnej pri bytových domoch č. 11, 13, 15 po Ulicu obrancov mieru s napojením na Levočskú ulicu, kde budú aj náhradné nástupné a výstupné zastávky," upozornil prednosta.

 Vedúca oddelenia školstva, kultúry, športu a mládeže na mestskom úrade Eva Kollárová pre TASR uviedla, že počas štyroch dní jarmoku čaká na návštevníkov bohatý kultúrny program na dvoch pódiách. "Pripravené sú stánky s rôznym tovarom a občerstvením, kočovná koliba, ulička remesiel, atrakcie pre deti, ale aj banánový beh či ľubovnianske strašidlá," vymenovala s tým, že súčasťou jarmoku budú aj Hubertovské slávnosti. Okrem toho chystajú aj historickú scénku "Svadba ako z rozprávky" a výstavu, ktorá mapuje prvý ročník jarmoku. Účastníci sa tiež pokúsia o ďalší "Ľubovniansky rekord".
 

 

Klientská zóna

U nás sa dejú veci

U nás sa dejú veci

21. júna - 23. jún Šarišské slávnosti piesní a tancov

Raslavice, prírodný amfiteáter

22. júna Na svätého Jána

Martin, SNM-Múzeum slovenskej dediny

21. – 23. jún Dni Petržalky

Dostihová dráha, areál, Starohájska 29