Vinobranie v Modre ponúkne tradičnú prešovačku, koncerty aj ArtZónu

07.09.2023 | Bratislavský kraj | Autor: TASR

Ilustračné foto. Archív TASR.

Bratislava 7. septembra (TASR) - Modranské vinobranie ponúkne návštevníkom od piatka 8. septembra bohatý kultúrny program na troch pódiách, ukážky lisovania hrozna a koštovku burčiakov, muštov, mladých vín i starších ročníkov. Novinkou trojdňových oberačkových slávností budú tematické uličky, tzv. "ArtZóna" s ručne vyrobenými výrobkami či Keramický dvor. TASR o tom informovali z Kultúrneho centra Modra.

Otvorené budú vínne pivnice, viechy a dvory, kde bude hrať živá ľudová muzika. Centrálnym "vinárskym uzlom" bude Vínostan na Sokolskej ulici, v ktorom sa odprezentujú vinári, ktorí vyrábajú víno z hrozna dopestovaného v Modranskom vinohradníckom rajóne. "V pivnici historickej radnice bude verejná ochutnávka najlepších vín súťaže Víno Modranského vinobrania 2023," priblížil riaditeľ Kultúrneho centra Modra Ján Sklenár. Organizátori pripravili aj ukážky tradičného prešovania v historickej radnici.

Hlavný program Modranského vinobrania sa bude odohrávať na troch pódiách: na priestranstve pred kultúrnym domom, na starom trhu (Moyzesova ulica) a vo vinohradníckom dvore (nádvorie historickej radnice). "Po piatich rokoch sa do Modry vráti prvá dáma slovenského popu Jana Kirschner, osobne sa veľmi teším aj na Peter Bič Project, Orchester Jeana Valjeana a na hudobnú spoluprácu Martina Geišberga a Richarda Autnera," povedal Sklenár. Okrem viacerých domácich interpretov sa predstaví aj jedna z najväčších svetových cigánskych dychoviek Fanfare Ciocarlia.

Novinkou tohtoročného vinobrania v Modre sú tematické uličky. Tzv. "ArtZóna" s ručne vyrobenými výrobkami bude na Kukučínovej ulici a na Moyzesovej ulici. Návštevníci si môžu pozrieť aj prehliadku historických remesiel. "Keramikári, šperkári, floristi, včelári, pestovatelia, šikovní ľudia, ktorí vedia šiť, tkať či háčkovať budú predávať svoje produkty a predvedú, ako sa robí skutočné remeslo. V spolupráci s múzeami, galériami a keramickými dielňami sme pripravili pekné výstavy, exkurzie, workshopy a tvorivé dielne," doplnil Sklenár.

Pripravený je aj rôzny program pre deti. Viac informácií možno nájsť na webe www.modranskevinobranie.sk.
 

 

Klientská zóna

U nás sa dejú veci

U nás sa dejú veci

14. júna Medový festival bardejovského medu

Bardejov, Radničné námestie

14. – 15. júna - Hornonitrianske folklórne slávnosti

Prievidza

14. – 15. júna - Staroturiansky jarmok

Stará Turá, Dom kultúry Javorina