Modernizácia časti električkových tratí v Košiciach finišuje
Druhá etapa má byť ukončená do konca leta. 

24.07.2018 | Košický kraj | Autor: D.Semanová

Druhá etapa modernizácie električkových tratí (MET) v Košiciach bude ukončená do 31. augusta, teda do zmluvného termínu. Na kontrolnom dni to pred novinármi deklarovali viceprimátor Košíc Martin Petruško, ktorý je poverený riadením mesta, a generálny riaditeľ spoločnosti Eurovia SK Róbert Šinály. Podľa ich slov práce prebiehajú v súlade s harmonogramom.

„K dnešnému dňu sú v rámci celého projektu osadené koľaje do definitívnej polohy. Kompletizuje sa povrchová úprava, čiže asfalty v rámci koľajiska, prebiehajú dokončovacie práce na kruhovej križovatke a na Moldavskej. V rámci projektu MET sa dokončujú zastávky,“ povedal Šinály s tým, že neočakáva žiadne komplikácie. „Sme zo zeme vonku, čiže všetky prekvapenia, ktoré ako stavbári na takejto stavbe očakávame, máme za sebou a nemalo by nás už nič prekvapiť.“

Podľa Petruška sú práce na kruhovej križovatke vo finále. „Je to dielo, ktoré musí byť oficiálne ukončené kolaudáciou. Do 31.8. budú ukončené technické práce a začne sa celý administratívny proces. My už spoločne teraz so zhotoviteľom pripravujeme postupne dokumentáciu tak, aby sme už tie listinné veci, ktoré potrebujeme, mali sčasti pripravené.“ Pripomenul, že električky budú v daných úsekoch opäť premávať až po ukončení kolaudačného konania.

Ako Petruško dodal, súčasne do 31.8. by mali byť pre osobnú dopravu a mestskú hromadnú dopravu (MHD) uvoľnené aj priľahlé komunikácie, teda Moldavská cesta a Trieda SNP, ktoré mesto rekonštruuje.
 

Klientská zóna

U nás sa dejú veci

U nás sa dejú veci

24. – 26. mája - Svätourbanské zoborské slávnosti

Nitra, priestranstvo pri penzióne Artin

24. – 26. mája - Šaffova ostroha

prehliadka sólistov tanečníkov v ľudovom tanci Dlhé Klčovo

25. – 26. mája - Rytiersky festival Rotenstein

Častá, hrad Červený Kameň