Handlovčania môžu o hlasovací preukaz požiadať troma spôsobmi

23.08.2023 | Trenčiansky kraj | Autor: TASR

Ilustračné foto. Archív TASR.

Handlová 23. augusta (TASR) - Obyvatelia Handlovej môžu o hlasovací preukaz pre predčasné voľby do Národnej rady SR koncom septembra požiadať troma spôsobmi - poštou, osobne i mailom. Radnica eviduje zvýšený záujem o ich vydanie. Informovala o tom hovorkyňa mesta Jana Paulínyová.

Handlovčania môžu o hlasovací preukaz požiadať osobne na mestskom úrade na prvom poschodí v kancelárii prednostu, v listinnej podobe na adresu sekretariátu prednostu, elektronicky na mail stanislava.krivanova@handlova.sk. O vydanie preukazu môžu požiadať aj osobne prostredníctvom splnomocnenej osoby.

O vydanie preukazu môžu obyvatelia požiadať najneskôr deň pred konaním volieb, teda 29. septembra v úradných hodinách radnice. "Mestský úrad bude 29. septembra otvorený o hodinu dlhšie oproti bežným úradným hodinám. Hlasovacie preukazy bude obyvateľom vydávať do 15.00 h," doplnila Paulínyová. V listinnej podobe aj elektronicky môže volič o preukaz podľa nej požiadať najneskôr 15 pracovných dní predo dňom konania volieb.

"Hlasovací preukaz oprávňuje voliča voliť v ktoromkoľvek meste a ktoromkoľvek okrsku na Slovensku. V meste, kde si občan požiada o vydanie takéhoto preukazu, bude zo zoznamu voličov vyškrtnutý. Preukaz sa vydáva len ako jediný originál. V prípade straty nebude danému občanovi vydaný druhýkrát," pripomenula Paulínyová.

 

Klientská zóna

U nás sa dejú veci

U nás sa dejú veci

8. – 9. decembra - Štjavnycký vjanočný jarmok

Banská Štiavnica, Kammerhof

9. decembra - Vianoce v múzeu

Vlastivedné múzeum v Galante

10. decembra - Uvedenie Biblie v rómskom jazyku

Kresťanské centrum Sabinov