Slovenskí partneri participujú na desiatkach medzinárodných agroprojektov

22.08.2023 | Nitriansky kraj | Autor: TASR

Na snímke účastníci workshopu v Nitre. Autor organizátor.

Nitra 20. augusta (TASR) -  Viac ako tri desiatky účastníkov diskutovali o problematike tvorby projektov v oblasti agrosektora na workshope „Zdieľajme medzinárodné skúsenosti v oblasti poľnohospodárstva“, ktorý sa konal  počas tohtoročnej výstavy Agrokomplex v Nitre.

Cieľom podujatia bolo nájsť spoločné prieniky s prioritami jednotlivých sekcií Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka  SR. Na podujatí boli prezentované konkrétne poznatky z medzinárodných projektov, ktoré by sa mohli premietnuť  do tvorby poľnohospodárskej politiky.

„Slovenskí partneri sú už dnes súčasťou európskych projektov, v ktorých sa vytvára európska sieť demonštračných fariem, pripravujú sa modely na podporu uhlíkového hospodárstva a vyvíjajú sa nové potravinárske produkty s vyššou pridanou hodnotou,“ konštatoval zástupca Bioeconomy Clustra a organizátor podujatia Daniel Ács.

Dodal, že diskusia sa zamerala aj na potrebu zapojenia sa do európskeho partnerstva pre agroekológiu, školenia poľnohospodárskych poradcov v oblasti klimatickej zmeny, a na tvorbu nových hodnotových reťazcov z poľnohospodárskej biomasy v rámci biohospodárstva.

Pestrá paleta európskych projektov, na ktorých slovenskí partneri participujú, je podľa Ácsa dobrým prísľubom pre efektívnu spoluprácu oblasti praxe, výskumu a tvorcov politík.

Podujatie bolo organizované v rámci projektu CO-FRESH financovaného z programu Horizont 2020 v spolupráci s Inštitútom znalostného pôdohospodárstva a inovácií a s podporou Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR.

Klientská zóna

U nás sa dejú veci

U nás sa dejú veci

21. júna - 23. jún Šarišské slávnosti piesní a tancov

Raslavice, prírodný amfiteáter

22. júna Na svätého Jána

Martin, SNM-Múzeum slovenskej dediny

21. – 23. jún Dni Petržalky

Dostihová dráha, areál, Starohájska 29