Donovaly budú 15. a 16. augusta neprejazdné, v obci sa chystá osádzanie mosta

14.08.2023 | Banskobystrický kraj | Autor: TASR

Na snímke obec Donovaly. Archív TASR.

Donovaly 13. augusta (TASR) - Vodiči cez horský priechod Donovaly v utorok (15. 8.) a v stredu (16. 8.) neprejdú. Priamo v obci sa bude osádzať lávka pre peších, preto cestu I/59 od centrálnej križovatky Donovaly smer Ružomberok na dva dni pre dopravu úplne uzavrú. Avizovala to obec na svojej webovej stránke a aj autobusový dopravca, spoločnosť Arriva Liorbus.

Dopravca zároveň cestujúcich žiada, aby zvážili potrebu cestovať do Banskej Bystrice, prípadne využili železničnú dopravu, najmä z Ružomberka do mesta pod Urpínom.

Obchádzková trasa Banská Bystrica - Ružomberok povedie cez Banskú Bystricu - Harmanec - Turčianske Teplice - Martin - Ružomberok, ako aj Banskú Bystricu - Podbrezovú - Mýto pod Ďumbierom - Kráľovu Lehotu - Liptovský Hrádok - Ivachnovú - Ružomberok. Obchádzková trasa Žiar nad Hronom - Ružomberok povedie cez Žiar nad Hronom - Kremnicu - Hornú Štubňu - Turčianske Teplice - Martin - Ružomberok.

 Ako informovala polícia a riaditeľ Investičnej výstavby a správy ciest Banská Bystrica Slovenskej správy ciest (SSC) Miloš Kreth, na Donovaly počas úplnej uzávery pustia iba ľudí, ktorí tam bývajú, prípadne turistov s hotelovými poukazmi.

 SSC vykonáva v smere od Banskej Bystrice do Ružomberka stavebné práce na viacerých úsekoch tejto cesty medzinárodného významu. Podľa Kretha ide celkovo o štyri stavby v hodnote zhruba 20 miliónov eur z eurofondov. Práce potrvajú minimálne do konca tohto roka. Vodiči preto musia strpieť výrazné dopravné obmedzenia a počítať so zdržaním. Pri plánovaní cesty by si skôr mali zvoliť horský priechod Šturec, respektíve Čertovicu, v závislosti od cieľového miesta.

 

Klientská zóna

U nás sa dejú veci

U nás sa dejú veci

23. – 24. február - Krňačky Chopok

5. ročník o Veľkú cenu Jasnej Brezno

24. február - V jednom je sila

Stretnutie jednorodičov Bratislava, Staré lýceum

24. február - Majstri Pravnianskej doliny

Stretnutie remeselníkov Nedožery-Brezany