Skalica získala dotáciu na rekonštrukciu Kostola sv. Pavla Pustovníka

18.07.2023 | Trnavský kraj | Autor: V.Miček

Ilustračné foto: Archív TASR.

Skalica 18. júla (TASR) - Mesto Skalica získalo dotáciu 20.000 eur od Ministerstva kultúry SR na realizáciu projektu s názvom Odvlhčenie a oprava povrchov Kostola sv. Pavla Pustovníka v Skalici. Informovalo o tom mesto na sociálnej sieti.

V súčasnosti sú múry paulínskeho kostola značne zavlhnuté až zamokrené najmä v ich spodnej časti. To sa prejavuje výraznými mokrými fľakmi na dotknutej ploche vnútorných povrchov.

"Omietky interiéru sú okrem toho v spodnej časti vnútorných stien v značnom rozsahu štrukturálne poškodené vzlínajúcou vlhkosťou a kryštalizujúcimi vodorozpustnými soľami," uviedlo mesto.

Ako doplnilo mesto, súčasný zlý technický stav múrov kostola znemožňuje nainštalovanie bočného oltára sv. Anny. Jeho zreštaurovanie bolo dokončené v roku 2022 takisto s finančnou pomocou Ministerstva kultúry SR.

Zámerom projektu je zastavenie vlhnutia objektu kostola, oprava poškodených častí vonkajšej fasády a oprava poškodených častí vnútorných omietok. Dotácie boli poskytnuté v rámci programu Obnovme si svoj dom.

 

Klientská zóna

U nás sa dejú veci

U nás sa dejú veci

23. – 24. február - Krňačky Chopok

5. ročník o Veľkú cenu Jasnej Brezno

24. február - V jednom je sila

Stretnutie jednorodičov Bratislava, Staré lýceum

24. február - Majstri Pravnianskej doliny

Stretnutie remeselníkov Nedožery-Brezany