Nafta a.s. dosiahla vlani zisk po zdanení vo výške 200 mil. eur
.

14.07.2023 | Trnavský kraj | Autor: TASR

Na snímke podnik Nafta  v Gbeloch. Archív TASR.

Bratislava 14. júla (TASR) – Akciová spoločnosť Nafta dosiahla v roku 2022 zisk po zdanení vo výške 200 miliónov eur, na daniach a poplatkoch uhradí štátu 65,4 milióna eur. Viac ako dve tretiny zisku bolo vytvorených skladovaním pre zahraničných klientov. Uviedol to Martin Babulic, vedúci internej a externej komunikácie spoločnosti.

Priaznivý hospodársky výsledok bol podľa neho ovplyvnený tým, že spoločnosť úspešne pokračovala v implementácii stratégie väčšej orientácie na poskytovanie krátkodobých služieb skladovania.

Poznamenal, že v oblasti prieskumu a ťažby uhľovodíkov na Slovensku sa v roku 2022 aktívne pokračovalo v prieskumných aktivitách v troch kľúčových prieskumných územiach, a to v spolupráci so zahraničnými partnermi aj samostatne.

Nafta, a.s. pôsobí v oblasti podzemného skladovania zemného plynu a v prieskume a ťažbe uhľovodíkov. Okrem Slovenska je aktívna aj v Českej republike, Nemecku, Veľkej Británii, Rakúsku a na Ukrajine. Majoritným, 56,15-percentným akcionárom spoločnosti je SPP Infrastructure, a. s., Czech Gas Holding Investment B.V. vlastní 40,45 % akcií.

 

Klientská zóna

U nás sa dejú veci

U nás sa dejú veci

23. – 24. február - Krňačky Chopok

5. ročník o Veľkú cenu Jasnej Brezno

24. február - V jednom je sila

Stretnutie jednorodičov Bratislava, Staré lýceum

24. február - Majstri Pravnianskej doliny

Stretnutie remeselníkov Nedožery-Brezany