Následky horúčav zmierňujú pitné fontánky, rozprašovače, Váh i Brezina

12.07.2023 | Trenčiansky kraj | Autor: TASR

Rodinka odpočíva v trenčianskom lesoparku Brezina. Trenčín, 1. júna 2015. FOTO TASR - Radovan Stoklasa.

Trenčín 12. júla (TASR) – Zmierňovať následky tropických horúčav pomáhajú v Trenčíne pitné fontánky, rozprašovače vodnej hmly, ale aj letné kúpalisko, rieka Váh či rozsiahly lesopark Brezina. TASR o tom informovala trenčianska hovorkyňa Erika Ságová.

V Trenčíne sú podľa nej štyri pitné fontánky, všetky v centre mesta. Dve sú na Mierovom, jedna na Štúrovom námestí a jedna v átriu pod mestskou vežou.

"V horúcich dňoch ľudí osviežia rozprašovače vodnej hmly. V centre mesta sú tri fontány. Pitná fontánka je aj na detskom ihrisku Karpatská, kde je i studňa, ktorá zásobuje vodnú hernú trasu pre deti. Vodné prvky postupne pribúdajú na detských ihriskách v rámci ich revitalizácie," doplnila hovorkyňa.

Ako dodala, cez Trenčín tečie rieka Váh, ktorú viacerí splavujú na rôznych plavidlách. Popri Váhu sú vybudované pláže. Na Ostrove je kúpalisko so štyrmi bazénmi, toboganmi a atrakciami, otvorené je denne do 20.00 h.

"Máme rozľahlý lesopark Brezina, ktorý poskytuje príjemný tieň, ale aj množstvo oddychových i adrenalínových možností. Ľudia môžu relaxovať v Čerešňovom sade, športovať či liezť v lanovom parku. Deti majú v obľube ihrisko Kiosk," pripomenula Ságová.

Na zmenu klímy podľa nej myslí radnica aj pri plánovanej revitalizácii Hviezdoslavovej, Jaselskej, Vajanského a Sládkovičovej ulice, ktorá sa začne na jar budúceho roka. V širšom centre mesta bude viac zelene vrátane asi 75 nových stromov a nové vodné prvky - fontánky, mini bazény, rozprašovače vodnej hmly.

 

Klientská zóna

U nás sa dejú veci

U nás sa dejú veci

24. – 26. mája - Svätourbanské zoborské slávnosti

Nitra, priestranstvo pri penzióne Artin

24. – 26. mája - Šaffova ostroha

prehliadka sólistov tanečníkov v ľudovom tanci Dlhé Klčovo

25. – 26. mája - Rytiersky festival Rotenstein

Častá, hrad Červený Kameň