Mesto Partizánske plánuje zabezpečiť plošné opravy komunikácií

28.06.2023 | Trenčiansky kraj | Autor: TASR

Ilustračné foto: Archív TASR.

Partizánske 28. júna (TASR) - Mesto Partizánske plánuje zabezpečiť plošné opravy vybraných komunikácií. Využije na to prostriedky z rezervného fondu i výdavky z bežného rozpočtu. Počíta s tým tretia zmena rozpočtu mesta, ktorú na svojom rokovaní v utorok (27. 6.) schválili mestskí poslanci.

Na plošné opravy komunikácií vyčlenila radnica financie z rezervného fondu vo výške 117.598,50 eura, ďalších 47.000 eur na tento účel presunula z bežných výdavkov, ktoré boli pôvodne určené na údržbu chodníkov. Mesto plánuje opraviť šesť úsekov komunikácií, štyri v mestských častiach Štrkovec, Šimonovany, Malé Bielice, Návojovce a dve na sídlisku Šípok. Ide o projekty z lokálnych investičných rozpočtov, pre jednoduchosť čerpania ich mesto bude financovať z rezervného fondu a po dokončení financie vyrovná s rozpočtami jednotlivých mestských častí.

Mesto rovnako presunulo nevyčerpané prostriedky z prijatého úveru v celkovej výške približne 285.000 eur na dofinancovanie druhej etapy obnovy Námestia SNP a Parku J. A. Baťu. Na túto investíciu vyčlenilo na základe výsledku verejného obstarávania aj 100.000 eur z rezervného fondu. "Ďalšie akcie, ktoré sme rovnako plánovali financovať z úveru, a to kanalizácia Návojovce vo výške 21.500 eur a rekonštrukcia verejného osvetlenia na Nitrianskej ulici v hodnote približne 95.000 eur, budeme financovať z rezervného fondu," doplnila vedúca oddelenia finančného riadenia mestského úradu (MsÚ) Miriam Ručkayová.

Z rezervy, ktorú má mesto určenú na prípravnú a projektovú dokumentáciu, navrhlo podľa nej vyčleniť 12.000 eur na vypracovanie konceptu obnovy budovy MsÚ, ktorú chce v budúcnosti financovať z plánu obnovy, ďalších 5000 eur pôjde na statické posudky na mestské budovy, kde plánuje umiestniť fotovoltické panely.

Z výnosu z podielovej dane presunie radnica 77.000 eur na splátky úrokov úverov. "Dôvodom je vývoj úrokových sadzieb na medzibankovom trhu, keďže úrokové sadzby našich úverov vzrástli z 0,99 percenta na sadzbu 4,59 percenta," dodala Ručkayová.

 

Klientská zóna

U nás sa dejú veci

U nás sa dejú veci

23. – 24. február - Krňačky Chopok

5. ročník o Veľkú cenu Jasnej Brezno

24. február - V jednom je sila

Stretnutie jednorodičov Bratislava, Staré lýceum

24. február - Majstri Pravnianskej doliny

Stretnutie remeselníkov Nedožery-Brezany