Brzotín: Po prívalovej povodni strávilo v telocvični víkend takmer 40 ľudí

12.06.2023 | Košický kraj | Autor: TASR

Ilustračné foto: Archív TASR.

Brzotín 12. júna (TASR) - V Brzotíne v okrese Rožňava naďalej odstraňujú škody po prívalovej povodni, ktorá obec zasiahla v piatok (9. 6.) po prietrži mračien. Víkend v školskej telocvični strávilo takmer 40 ľudí, ktorým zatopilo ich domovy. Pre TASR to uviedol starosta obce Róbert Dókus.

V telocvični základnej školy poskytla samospráva po povodni núdzové ubytovanie pre približne štyri desiatky obyvateľov. Obec im zabezpečila postele i matrace, v nedeľu (11. 6.) večer sa už vrátili do svojich domovov. "Jedna rodina ešte nemala ubytovanie, ubytovali ich príbuzní," dodal starosta.

V Brzotíne od piatka pracovali na odstraňovaní škôd a odčerpávaní vody zo zatopených domov. V obci zasahovali dobrovoľní i profesionálni hasiči, práce pokračujú aj v pondelok odstraňovaním nánosov bahna. Najväčšie škody napáchala voda na Rudnianskej ulici, kde žije najmä marginalizovaná rómska komunita.

Rodinné domy, záhrady i cesty zaplavilo v Brzotíne v piatok po prietrži mračien. Podľa starostu spadlo v krátkom čase veľké množstvo zrážok a voda aj z okolitých polí stiekla do miestneho potoka. "Takáto situácia tu ešte nebola, ten potok sa vylial aj v minulosti, ale nie až tak, ako teraz," skonštatoval Dókus.

 

Klientská zóna

U nás sa dejú veci

U nás sa dejú veci

1.decembra - Trh regionálnych výrobcov

Odovzdávanie certifikátov Regionálny produkt Horehronie, Brezno

1. decembra - Vianoce v čipke

Vernisáž výstavy Trebišov

1. decembra - Krása slovenského ľudového odevu

Vernisáž výstavy Považská Bystrica