Trnavská arcidiecézna charita začala s rozvozom balíkov potravinovej pomoci

31.03.2023 | Trnavský kraj | Autor: TASR

Ilustračné foto: Archív TASR.

Trnava 31. marca (TASR) - Balíky s potravinovou pomocou a drogériou pre ľudí v hmotnej núdzi, v mimoriadne nepriaznivej alebo krízovej životnej situácii, začala do šiestich okresov v svojej pôsobnosti distribuovať Trnavská arcidiecézna charita (TACH). Do konca apríla ju doručí trom tisícom adresátov, informovala o tom hovorkyňa TACH Darina Kukuľová Kvetanová.

Potravinové balíky vážia 14 kilogramov, ľudia v nich nájdu múku, olej, cestoviny, strukoviny, tiež med, krupicu či sušené mlieko. V hygienických balíkoch sú potreby na osobnú hygienu, potreby na pranie a čistiace prostriedky.

"Teraz vydáme balíky v okresoch Dunajská Streda, Nové Mesto nad Váhom a Piešťany, v apríli v okresoch Trnava, Hlohovec a Galanta. Balíky rozvážame podľa zoznamu, ktorý zostavil Úrad práce, sociálnych vecí a rodiny," povedala. O doručení informujú každého príjemcu vopred cez SMS alebo listom. Okrem tejto distribúcie bude TACH pokračovať s ďalšími dvoma pred letnými prázdninami a na jeseň. Prostriedky na pomoc získalo Slovensko z európskych fondov vo výške viac než päť miliónov eur a regionálne charity ju poskytujú celkovo v 41 okresoch.

 

Klientská zóna

U nás sa dejú veci

U nás sa dejú veci

2. júna - Župný trh vo Zvolene

Zvolen, Námestie SNP

3. júna - Huncútsky deň v skanzene

Svidník, skanzen SNM - Múzeum ukrajinskej kultúry

4. júna - Detský Slanický ostrov umenia

Dobrodružná výprava za umením a zábavou Slanická Osada