Krňačky, ktoré boli atrakciou pod Chopkom, zapísali do knihy rekordov

09.03.2023 | Banskobystrický kraj | Autor: E.Krčová

Brezno 9. marca (TASR) – Najväčšie krňačky na svete, ktoré zhotovili vo Švajčiarsku a boli atrakciou nedávneho 4. ročníka medzinárodných krňačkových pretekov o Veľkú cenu Jasnej, zapísali do knihy Slovenských rekordov pre rok 2023. TASR o tom vo štvrtok informovala Oblastná organizácia cestovného ruchu (OOCR) Región Horehronie.

Krňačky dosahujú obrovské parametre. Ich dĺžka je 628 centimetrov, šírka 242 a výška v rohoch 260 centimetrov. Vážia 496 kilogramov, šírka klzných plôch je 12 centimetrov a naraz dokážu odviezť až 60 ľudí. Ich tvorcom je nadšenec netradičnej športovej disciplíny so švajčiarskym pôvodom Fritz Dönni. Pri ich dovoze na miesto konania pretekov prekonal vzdialenosť viac ako 1110 kilometrov z obce Hätzingen.

"Rekord je zaujímavý aj tým, že tvorcom tohto diela je občan mimo Slovenska. V deň konania pretekov ich Fritz Dönni osobne venoval našej organizácii, ktorá sa tak stala oficiálnym vlastníkom," uviedla OOCR Región Horehronie. Certifikát o platnom slovenskom rekorde prevzala jej destinačná manažérka Kristína Korenčíková.

Krne vystavia v lyžiarskom stredisku Jasná, pod južnými svahmi Chopka v Krupovej, kde ich budú môcť návštevníci v zime aj v lete obdivovať a odfotografovať sa na nich.
 

 

Klientská zóna

U nás sa dejú veci

U nás sa dejú veci

21. - 28. septembra - Dni Ukrajiny v Košiciach

mestský park

21. – 24. septembra - Dedičstvo otcov zachovaj nám, Pane!

Čičmany, kaštieľ

22. – 24. septembra - Vinobranie Pezinok

Tradičné oberačkové slávnosti s kultúrnym programom