Múzeum mesta Bratislavy oslavuje 150. výročie
Pri tejto príležitosti uvedú novú knihu a poštovú známku 

08.07.2018 | Bratislavský kraj | Autor: TASR

Kultúrne leto hlavného mesta spestruje Múzeum mesta Bratislavy (MMB) diskusným cyklom Hovory zo Starej radnice. Je to ďalší cyklus podujatí v rámci tohtoročných osláv 150. výročia MMB.

Program hovorov na nádvorí Starej radnice sprevádza konferencier Dado Nagy. V stredu 11. júla bude hovoriť na tému Umenie a kultúra v medzivojnovej Bratislave s historikmi Dušanom Kováčom a Zuzanou Francovou.

Zároveň to bude mimoriadna oslava spomínaného unikátneho jubilea nepretržitej múzejnej činnosti. Tá je zdokumentovaná v novej knihe Vo víre dejín, ktorú predstavia. Podobne odprezentujú aj novú poštovú známku.

"Od 17. hodiny bude zriadená príležitostná priehradka - obálka prvého dňa - k jubilejnej známke vydanej pri príležitosti 150. výročia vzniku nášho múzea. Rozprávania v Starej radnici sú obohatené o hudobné predely pozostávajúce z evergreenov púšťaných na dobových gramofónoch. Zárukou kvality je dizajnér a vedúci Slovenského múzea dizajnu Maroš Schmidt. Rozpráva so zanietením o hudbe a jej nosičoch zo začiatku 20. storočia a je nezabudnuteľným prínosom podujatia," informuje vedúca oddelenia komunikácie MMB Beáta Husová.
      Ďalšie Hovory zo Starej radnice sa uskutočnia 25.7., 22.8. a 5.9.

Klientská zóna

U nás sa dejú veci

U nás sa dejú veci

1. júna - Rytieri na Devíne

Bratislava, hrad Devín

1. júna - Detský Slanický ostrov umenia

Námestovo, Slanická Osada, prístav č. 2

1. júna - Rozjasaný skanzen. Huncútsky deň

Svidník, skanzen