Na zvolenské námestie sa vracia ľadová plocha

20.12.2022 | Banskobystrický kraj | Autor: TASR

Na snímke ľudia sa korčuľujú na umelom klzisku na Námestí SNP vo Zvolene 17. decembra 2017. FOTO TASR - Branislav Račko.

Zvolen 20. decembra (TASR) – Po prestávke sa na námestie vo Zvolene vracia ľadová plocha pre verejné korčuľovanie pod holým nebom. Obyvateľom a návštevníkom mesta je k dispozícii počas celých vianočných a novoročných sviatkov a aj po nich. TASR to potvrdil hovorca Zvolena Martin Svatuška.

Pripomenul, že všetkým záujemcom o korčuľovanie je prístupná od pondelka do soboty medzi 7.30 a 18.00 h, a tiež v nedeľu medzi 9.30 a 20.00 h. Podľa hovorcu mesto nechalo možnosť kolektívom so záujmom o amatérske hokejové zápasy, aby si plochu prenajali vo večerných hodinách. Dodal, že tak to bolo zvykom aj počas uplynulých rokov.

Ako uviedol, v minulosti bolo zvykom nechať ľad v prevádzke do konca februára. S tým počítajú vo Zvolene aj tentokrát. "Rozhodujúcim faktorom však bude určite počasie, presný termín ukončenia jej prevádzky dnes preto nie je možné povedať," zdôraznil. Informoval, že o ľadovú plochu na námestí je medzi Zvolenčanmi po dvoch pandemických rokoch veľký záujem. Vstup ostáva bezplatný.

Proces chladenia si podľa jeho slov vyžaduje spotrebu elektrickej energie. "Na druhej strane však náklady na prevádzku ľadovej plochy neostávajú výhradne na pleciach mesta," podotkol Svatuška.

Primátor mesta Zvolen Vladimír Maňka pre TASR poznamenal, že korčuľovanie na námestí vo Zvolene podporujú viaceré firmy. Tým sa darí znižovať náklady mesta na prevádzku, s ich pomocou počíta samospráva aj tento rok. "Dajú si na mantinel reklamu, a tým pádom budeme plochu financovať aj z ich príspevku," zhrnul. Podľa neho prispievajú aj tí, ktorí si plochu vo večerných hodinách zvyknú prenajať na hokejové zápasy.
 

 

Klientská zóna

U nás sa dejú veci

U nás sa dejú veci

31. marca - Veľkonočné trhy Rožňava, Rožňava

Námestie baníkov

1. apríla - Zásadný víkend - 10.000 stromov

Bratislava, aleja vedúca k Jarovskej bažantnici

2. apríla – 50 rokov sídliska Petržalka

Bratislava, Námestie hraničiarov