Mestské zastupiteľstvo schválilo R. Rybníčkovi maximálny plat

21.11.2022 | Trenčiansky kraj | Autor: TASR

Na snímke primátor Trenčína Richard rybníček. Archív TASR.

Trenčín 21. novembra (TASR) – Trenčiansky primátor Richard Rybníček bude zarábať 6859 eur mesačne. Výšku platu primátorovi schválili poslanci mestského zastupiteľstva v pondelok na ustanovujúcom zasadnutí.

V zmysle zákona je minimálny Rybníčkov plat stanovený na 4287 eur, poslanci ho môžu zvýšiť o maximálne 60 percent. Na návrh poslanca Jána Forgáča schválilo zastupiteľstvo primátorovi maximálne možné zvýšenie.

"S prihliadnutím na časový a obsahový rozsah a náročnosť funkcie primátora krajského mesta vo štvrtom volebnom období, počas ktorého sa predpokladá realizácia strategických projektov mesta v objeme niekoľko desiatok miliónov eur, ako aj s súvislosti s prípravou na rok 2026, keď bude mesto Trenčín Európskym hlavným mestom kultúry, a tiež vzhľadom na potrebu riešenia pokračujúcej energetickej krízy s výrazným dosahom na hospodárenie miest a potreby zabezpečenia finančnej stability mestských financií predkladáme návrh na zvýšenie platu primátora mesta o 60 percent," zdôvodnil svoj návrh Forgáč.
 

 

Klientská zóna

U nás sa dejú veci

U nás sa dejú veci

31. marca - Veľkonočné trhy Rožňava, Rožňava

Námestie baníkov

1. apríla - Zásadný víkend - 10.000 stromov

Bratislava, aleja vedúca k Jarovskej bažantnici

2. apríla – 50 rokov sídliska Petržalka

Bratislava, Námestie hraničiarov