V Sliači bude aj referendum o základni USA

10.10.2022 | Banskobystrický kraj | Autor: TASR

Na snímke lietadlá americkej armády typu A-10C Thunderbolt budú celý tento týždeň cvičiť s našimi armádnymi zložkami letectva. Štyri stroje dnes prileteli na letisko Sliač z Rumunska, kde už nejaký čas pôsobia. Sliač, 18. mája 2015. FOTO TASR - Jozef Poliak.

Sliač 10. októbra (TASR) - Nadchádzajúce komunálne a krajské voľby budú v Sliači v okrese Zvolen spojené aj s referendom. Obyvatelia tohto päťtisícového kúpeľného mesta sa budú mať možnosť vyjadriť k tomu, či sú za umiestnenie americkej vojenskej základne v areáli letiska. Na svojom ostatnom zasadnutí o tom rozhodlo tamojšie mestské zastupiteľstvo.

Ako sa uvádza na stránke mesta, hlasovať sa bude o otázke "Súhlasím s tým, aby Mestské zastupiteľstvo mesta Sliač podniklo všetky zákonné opatrenia k tomu, aby zabránilo umiestneniu vojenskej základne Spojených štátov amerických v akejkoľvek forme na území letiska Sliač a v jeho okolí?".

Na Sliači sa bude možné k tejto otázke v deň volieb (29. 10.) vyjadriť v troch okrskoch. Občania s trvalým pobytom v časti Hájniky budú mať volebný okrsok v obradnej sieni mestského úradu, obyvatelia z časti Sampor môžu využiť okrsok zriadený v tamojšej požiarnej zbrojnici a obyvatelia časti Rybáre a tí, ktorí majú trvalé bydlisko v kúpeľoch a pod kúpeľmi, sa v referende môžu vyjadriť v Základnej škole A. Sládkoviča.

 

Klientská zóna

U nás sa dejú veci

U nás sa dejú veci

21. júna - 23. jún Šarišské slávnosti piesní a tancov

Raslavice, prírodný amfiteáter

22. júna Na svätého Jána

Martin, SNM-Múzeum slovenskej dediny

21. – 23. jún Dni Petržalky

Dostihová dráha, areál, Starohájska 29