Opatrenia na rieke Slatina plánujú vodohospodári vysúťažiť nanovo

14.09.2022 | Banskobystrický kraj | Autor: TASR

Na archívnej snímke hasiči stavajú protipovodňové bariéry vo Zvolenskej Slatine v okrese Zvolen 13. októbra 2020. FOTO TASR - Ján Krošlák.

Zvolenská Slatina 14. septembra (TASR) – Práce na uskutočnenie stavebných prác na protipovodňové opatrenia na rieke Slatina v obci Zvolenská Slatina v okrese Zvolen plánuje Slovenský vodohospodársky podnik (SVP) vysúťažiť nanovo. Vyplýva to z oznámenia vo vestníku Úradu pre verejné obstarávanie s tým, že celková predpokladaná hodnota zákazky je 826.142 eur bez DPH.

Podľa projektovej dokumentácie je stavba rozdelená do dvoch etáp. V prvej je na ulici Pod hájom navrhnuté vybudovanie protipovodňovej ochrany brehovými múrmi. Na ochranu územia pred vodou z územia nad cestným mostom na ľavom brehu je navrhnutý protipovodňový ochranný múr. V druhej etape je ochrana riešená múrikmi pozdĺž koryta Rybného potoka.

"Po ukončení ponuky bude v prípade splnenia podmienok stanovených zákonom s úspešným uchádzačom podpísaná zmluva na uskutočnenie stavby," uviedol pre TASR hovorca vodohospodárov Marián Bocák. Podľa oznámenia záujemcovia môžu svoje ponuky predkladať do 4. októbra. Kritériom na vyhodnotenie ponúk je cena.

SVP verejné obstarávanie na stavebné práce opakuje. Úspešný uchádzač totiž nebol schopný pre prudký nárast cien stavebných materiálov splniť podmienky na zhotovenie stavby.

Zvolenská Slatina je roky ohrozovaná povodňami. Spôsobuje ich vylievanie rieky Slatina a jej prítokov, ktorými sú Rybný potok a Slatinský potok. Všetky pretekajú stredom obce. Samospráva však protipovodňové opatrenia robiť nemôže, pretože nie je správcom vodných tokov. Investorom tak bude Slovenský vodohospodársky podnik (SVP), podotkla v minulosti pre TASR starostka Zvolenskej Slatiny Mária Klimentová.

 

Klientská zóna

U nás sa dejú veci

U nás sa dejú veci

8. – 9. decembra - Štjavnycký vjanočný jarmok

Banská Štiavnica, Kammerhof

9. decembra - Vianoce v múzeu

Vlastivedné múzeum v Galante

10. decembra - Uvedenie Biblie v rómskom jazyku

Kresťanské centrum Sabinov