Do Prievidze sa vráti Banícky jarmok

04.08.2022 | Trenčiansky kraj | Autor: A.Moštková

Úvod septembra patrí v Prievidzi každoročne jednému z najväčších podujatí v meste – Baníckemu jarmoku. Na snímke slávnostný sprievod 6. septembra 2013. FOTO TASR - Alexandra Moštková.

Prievidza 4. augusta (TASR) - Tradičný Banícky jarmok sa v septembri po dvojročnej prestávke spôsobenej pandémiou nového koronavírusu vráti do Prievidze. Headlinermi 36. ročníka podujatia, ktoré sa uskutoční od 9. do 11. septembra, budú kapely Gladiator a Desmod. TASR o tom informovala referentka propagácie Kultúrneho a spoločenského strediska (KaSS) v Prievidzi Nina Pekárová. Dejiskom jarmoku bude tradične Námestie J. C. Hronského, ulica M. R. Štefánika a mestský park.

"Tri dni zábavy, hudby, dobrého jedla a pitia odštartuje 9. septembra obľúbený Banícky sprievod. Hlavný program na pódiu slávnostne otvorí Spevácky zbor Rozkvet a Adventure Strings," načrtla riaditeľka KaSS Dana Horná. Na Námestí J. C. Hronského sa podľa nej predstavia kapely Trocha Klidu, Florabelle, Kollárovci a Gladiator, po ktorých bude námestie patriť diskotéke.

"Prvé hodiny programu 10. septembra budú patriť baníckym tradíciám - Šachtágu. Svoje umenie predvedú aj domáce súbory, na pódiu sa predstaví i Miro Jaroš, alternatívu zastúpia Wotepity a Brill. Po nich bude nasledovať vystúpenie skupiny Ivany Regešovej. Vrcholmi večera budú jednoznačne koncerty skupín Desmod a Juraj Bača & Party Beat Band," priblížila. Jarmok 11. septembra ponúkne program pre staršie ročníky, vystúpia Duo Muzika, Ján Hruška a Ján Greguš, bodku za celým jarmokom dá skupina Senzus.

Tradičný jarmok je aj tento rok spojený s príležitostným trhom, zábavné atrakcie budú umiestnené v mestskom parku a na parkovisku pred zimným štadiónom. "Mesto Prievidza sa správa zodpovedne a ekologicky, preto tento rok prináša novinku v podobe vratných pohárov s logom Baníckeho jarmoku na všetky čapované nápoje. Veríme, že vďaka vratným pohárom sa bude tvoriť menej odpadu, čím zabezpečíme čistejšie prostredie," dodala Horná.

 

Klientská zóna

U nás sa dejú veci

U nás sa dejú veci

22. – 24. marec - Spomienka na obete prvého transportu žien a dievčat zo Slovenska

Poprad, kino Tatran, Námestie sv. Egídia

24. – 25. marec - Tajovského divadelné dni

Regionálna prehliadka neprofesionálneho divadla Banská Bystrica

25. marec - 35. výročie Sviečkovej manifestácie

Slávnostné verejné zhromaždenie Bratislava, Námestie Eugena Suchoňa