Záver júla na Bojnickom zámku bude patriť interaktívnej prehliadke
Podnadpis článku...

26.07.2022 | Trenčiansky kraj | Autor: A.Moštková

Na snímke Bojnický zámok. Archív TASR.

Bojnice 26. júla (TASR) - Inscenovanú večernú prehliadku Bojnického zámku pripravilo na záver júla pre svojich návštevníkov Slovenské národné múzeum (SNM) - Múzeum Bojnice. Premiérové podujatie V spleti dávnych ciest s prvkami interakcie bude môcť verejnosť navštíviť 29. a 30. júla. TASR o tom informovala PR manažérka múzea Petra Gordíková.

"Ľudské osudy sa od pradávna prepletajú ako brečtan na múre hradu. Na prvý pohľad spolu tvoria večne zelený a silný porast. Keď však nazriete do jeho útrob, uzriete nevídané tajomstvá cudzopasiace na sebe navzájom, silné i slabé výhonky či mŕtve konáre naveky zahryznuté do živých," povedal k večerným prehliadkam ich režisér Vojtech Bartko. Interaktívna večerná prehliadka zámku V spleti dávnych ciest je predstavením s možnosťou voľby.

"Diváci sa musia rozhodnúť, po ktorej z ciest sa vyberú. Na výber sú dve trasy vedúce k spoločnému záveru. Príbeh plný vzrušenia a nečakaných zvratov zaiste poteší všetkých milovníkov tajomna," priblížila Gordíková. Letné večery patria na zámku i forme poučnej zábavy.

"Už tradične si v utorok môžu návštevníci pocestovať v čase prostredníctvom divadelného predstavenia Cesta slovenskou históriou, 27. a 28. júla sme pre hostí pripravili zážitkové večerné prehliadky nádvorí," doplnila PR manažérka múzea. Spestrením letnej ponuky múzea je podľa nej aj netradičné spojenie diel dvoch umelcov. "Na výstave Sprítomnenie času vedľa seba existujú v jednom celku diela Jozefa Damka a Dávida Bátoru, ktoré prinášajú komparáciu umeleckého uvažovania o histórii," dodala.

 

Klientská zóna

U nás sa dejú veci

U nás sa dejú veci

12. - 13. august- Festival Hraného amatérskeho humoru - HAH 2022

32. ročník multižánrového festivalu. Dolná Strehová

13. august - Deň obce Kamenica

Kamenica, okres Sabinov

14. august - Ľanová nedeľa

Martin, Múzeum slovenskej dediny